Wakacyjne atrakcje w Głogowie z Miejskim Ośrodkiem Kultury pełne emocji i zabawy

3 min czytania
Wakacyjne atrakcje w Głogowie z Miejskim Ośrodkiem Kultury pełne emocji i zabawy


Głogów tętni życiem podczas wakacji! Miejski Ośrodek Kultury przygotował bogaty program pełen muzyki, teatru i kreatywnych warsztatów dla mieszkańców w każdym wieku. Sprawdź, jakie atrakcje czekają na Ciebie już od początku lipca!

  • Wakacyjne wydarzenia kulturalne w Głogowie z Miejskim Ośrodkiem Kultury
  • Warsztaty i spektakle dla każdego na głogowskich placówkach kultury
  • Letnie imprezy plenerowe i teatralne na bulwarach i placach Głogowa

Wakacyjne wydarzenia kulturalne w Głogowie z Miejskim Ośrodkiem Kultury

Lato w Głogowie zapowiada się niezwykle atrakcyjnie dzięki różnorodnym propozycjom Miejskiego Ośrodka Kultury. Już od 1 lipca najmłodsi mogą uczestniczyć w cyklu filmowym „Filmożarcie na wakacje”, gdzie codziennie o godzinie 10:00 wyświetlane będą bajki takie jak „Szkoła z klasą”, „Pani Bucik” czy „Królestwo Siedmiu Mórz”. To doskonała okazja, by spędzić poranki pod znakiem dobrej zabawy i edukacji.

Wieczory z kolei umilą koncerty plenerowe w Parku Słowiańskim przy fontannach. W piątki lipca o godzinie 19:00 wystąpią m.in. zespoły „Chłopcy kontra Basia” (5 lipca), Kinga Rataj z repertuarem fado (19 lipca) oraz „Jig Reel Maniacs” (26 lipca). Po każdym koncercie zaplanowano potańcówkę z zespołem Pablito, która rozgrzeje park do późnych godzin.

Dla rodzin z dziećmi przygotowano wyjątkową grę terenową „Żyrafa w mieście – rodzinne tropienie”, która odbywać się będzie w Parku Słowiańskim przy fontannie w każdą sobotę lipca od 16:30 do 18:30. Zabawa przeznaczona jest dla grup 3-5 osobowych i gwarantuje aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu.

Warsztaty i spektakle dla każdego na głogowskich placówkach kultury

Miłośnicy sztuki znajdą coś dla siebie podczas plenerowych zajęć malarskich prowadzonych przez Joannę Kinder na placu przed Centrum Kultury MOK. Spotkania odbywają się w kolejne poniedziałki lipca o godzinie 11:00 i trwają godzinę.

W Galerii Edukacji Twórczej CK MOK od 11 lipca do końca sierpnia można oglądać 28. Wystawę Plastyki Zagłębia Miedziowego. Wernisaż odbędzie się 11 lipca o godz. 18:00 – to świetna okazja, by poznać lokalnych artystów i ich twórczość.

Dla tych, którzy chcą spróbować czegoś nowego, dostępne są zajęcia taneczne Higs Heels prowadzone przez Justynę Kukłę – odbywają się one we wtorki lipca i sierpnia o godz. 20:00, a także specjalne wakacyjne warsztaty musicalowe organizowane wraz z Fundacją Just Art pod koniec lipca dla dzieci w wieku od 8 do 17 lat.

Fanów muzyki zapraszamy na regularne próby Big Bandu pod kierunkiem Remigiusza Kuropki, które odbywają się zarówno popołudniami, jak i porankami w lipcu. To doskonała szansa, by posłuchać lub dołączyć do zespołu grającego jazzowe rytmy.

Letnie imprezy plenerowe i teatralne na bulwarach i placach Głogowa

Bulwar Nadodrzański stanie się miejscem letnich potańcówek pod gołym niebem – już 11 lipca zagra Kapela Janiszewskich, a 25 lipca publiczność rozgrzeje zespół Wowakin. W razie niesprzyjającej pogody wydarzenia przeniosą się do Ośrodka Neptun.

Na koniec miesiąca zaplanowano dwudniowe warsztaty taneczne „Taniec wszystkich rytmów” (30-31 lipca), a zaraz po nich – od 1 do 3 sierpnia – odbędzie się V Festiwal Teatrów Ulicznych. W programie znalazły się m.in. animacje całodniowe „Skok w blok”, spektakl plenerowy „Kosmiczna podróż Guliwera” Teatru Klinika Lalek oraz widowisko „Świniopolis” Teatru Biuro Podróży, które będzie można zobaczyć na placu między Teatrem im. Andreasa Gryphiusa a Ratuszem.

Sierpień również przyniesie wiele atrakcji: 15 sierpnia na Bulwarze Nadodrzańskim wystąpi Kapela Fedaków, a dwa dni później Narodowy Instytut Fryderyka Chopina zaprosi na recitale chopinowskie w ramach projektu „Efekt Chopina”. Zwieńczeniem wakacji będzie spektakl „Bolezlavus” – połączenie sztuk wizualnych i muzycznych prezentowane pod gołym niebem.

Nie zabraknie też mocnych brzmień podczas XI Głogowskiej Nocy Rockowej na Placu Festynowym 30 sierpnia o godz. 19:00. Na scenie pojawią się zespoły NEVE z Głogowa, 4DZIKI z Wrocławia oraz MOYRA z Poznania, a gwiazdą wieczoru będzie Hunter świętujący jubileusz XXXX-lecia zespołu wraz z chórem. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do aktywnego udziału w wakacyjnych wydarzeniach organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie – to doskonała okazja, by spędzić lato pełne kultury, muzyki i dobrej zabawy tuż za rogiem!

Według informacji z: UM Głogów

Autor: krystian