1. Festiwal Teatrów Ulicznych im. Andreasa Gryphiusa

Od 1 do 9 sierpnia 2026 roku Głogów stanie się miejscem spotkania z teatrem ulicznym i działaniami animacyjnymi. Program festiwalu łączy wydarzenia dla dzieci, spektakle plenerowe oraz warsztaty pantomimy. Uczestnicy będą mogli poznawać postać Andreasa Gryphiusa i korzystać z bezpłatnej oferty przygotowanej przez organizatora.

Kiedy i gdzie odbędzie się festiwal?

6. Festiwal Teatrów Ulicznych im. Andreasa Gryphiusa odbędzie się w dniach 1–9 sierpnia 2026 roku w Głogowie.

  • Data rozpoczęcia: 1 sierpnia 2026 roku
  • Miejsce: Teatr im. Andreasa Gryphiusa, Rynek 8, Głogów
  • Wydarzenia w różnych lokalizacjach: działania animacyjne „Poznaj Gryphiusa” w dniach 1–6 sierpnia
  • Wstęp: bezpłatny
  • Zapisy: w przekazanych informacjach nie podano szczegółów dotyczących zapisów

Poszczególne wydarzenia mają różne godziny. Spektakl „In Blue” zaplanowano 2 sierpnia o godz. 21:00, warsztaty pantomimy odbędą się 9 sierpnia o godz. 17:00, a spektakl „Don Kichot” rozpocznie się tego samego dnia o godz. 21:00.

Co znalazło się w programie?

Program festiwalu obejmuje wydarzenia odbywające się od 1 do 9 sierpnia.

  • „Poznaj Gryphiusa”, 1–6 sierpnia
    Animacyjne działania dla dzieci realizowane w różnych częściach Głogowa.

  • „In Blue”, 2 sierpnia, godz. 21:00
    Spektakl plenerowy.

  • „Dzień z Gryphiusiem”, 8 sierpnia
    Wydarzenie poświęcone Andreasowi Gryphiusowi.

  • Warsztaty pantomimy, 9 sierpnia, godz. 17:00
    Zajęcia poświęcone sztuce pantomimy.

  • „Don Kichot”, 9 sierpnia, godz. 21:00
    Spektakl plenerowy kończący program wskazany w zapowiedzi festiwalu.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne. W przekazanych materiałach nie podano dodatkowych informacji o wykonawcach ani szczegółowych lokalizacjach poszczególnych punktów programu.

Kto organizuje wydarzenie?

Organizatorem 6. Festiwalu Teatrów Ulicznych im. Andreasa Gryphiusa jest Teatr im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie.

Festiwal odbędzie się w przestrzeni związanej z teatrem przy Rynku 8 oraz w różnych częściach miasta, gdzie zaplanowano działania animacyjne dla dzieci.

Źródło: www.mok.glogow.pl