Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Głogów

Jest wiele powodów, dla których to właśnie w Chorwacji powinno się przeżyć przygodę na jachcie. Jednym z nich jest urozmaicona linia brzegowa, liczne parki krajobrazowe, narodowe i zdecydowana większość chorwackich wysp, które są niezamieszkałe, a przez to zapraszają do bliższego spotkania wszystkich amatorów nieoczywistych podróży.

Do Chorwacji z Polski można dostać się na wiele różnych sposobów, uzależnionych od upodobań pasażerów, ponieważ odległość do pokonania jest relatywnie niewielka. Chorwacja zaprasza żeglarzy w podróż po swoich ciepłych, przyjaznych wodach, a skorzystało z jej oferty już wielu - ten mały kraj dysponuje obecnie największą flotą czarterowanych jachtów, jakie notuje się na świecie, a także liczba turystów korzystających z czarteru jest największa w porównaniu np. z takim gigantem, wyspiarskim krajem, do jakich zalicza się Grecja.

Pogoda w Chorwacji

Sezon na czarterowanie jachtów przypada w okresie od wiosny do jesieni, należy pamiętać, że w lipcu i sierpniu temperatura powietrza jest idealna dla ludzi lubiących duże nasłonecznienia i osiąga nawet 38°C, natomiast na morzu wieją niezbyt silne wiatry. W innych miesiącach typowych dla czarteru mogą wystąpić znaczne opady deszczu. Tym wiatrem, który może pojawić się w okresie wakacyjnym, jest mistral, który wieje zwykle od rana do zachodu słońca, ale osiąga relatywnie niewielką wartość od 3 do 5°B.

Powody, żeby pokochać Chorwację z perspektywy jachtu

Oprócz dobrej pogody, dzikiej przyrody, wysokiej dostępności i niewielkiej odległości od Polski Chorwacja zaskoczy także osoby, mające żyłkę do historii, ponieważ historyczne miejsca w Chorwacji są dość dobrze zachowane i na szczęście nie zostały w tak dużym stopniu zniszczone jak np. zabytki polskie. Na uwagę zasługuje piękne miasto Dubrownik, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, którego stara część jest otoczone zabytkowymi murami. Oprócz Dubrownika, warto zacumować w Splicie, rzymskim mieście, równie tętniącym życiem kulturowym jak Dubrownik czy na wyspie Hvar, gdzie należy podziwiać lawendę, klasztor albo wapienne wzgórza. Strudzeni przygodami na morzu, pasażerowie jachtu powinni zatrzymać się w przystani na obiad w śródziemnomorskim stylu, z owocami morza lub świeżymi rybami. Chorwacka kuchnia także ma wiele do zaoferowania. Należy do krajów, w których za wypoczynek nie płaci się fortuny - dla Polaków jest względnie tania.

Czy armatorzy udostępniają jachty każdemu chętnemu?

Nie, należy posiadać ważny patent żeglarski, świadectwo radiooperatora albo powinno się wynająć skippera, czyli osobę sterującą jachtem i zarządzającą wyposażeniem jachtu oraz bezpieczeństwem załogi. Wszyscy armatorzy wymagają od wynajmujących dostarczenia listy pasażerów.

Informacje dodatkowe

Szukasz pomysłu na wakacje? Sprawdź czarter jachtu Chorwacja z SevenSeas.pl

Chorwacja, której 1000 wysp należy odkryć