Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Głogów

W okresie wakacyjnym znacznie wzrasta natężenie ruchu drogowego. Zwiększa się prawdopodobieństwo groźnego wypadku i blokady drogi. Czy jesteśmy dostatecznie przygotowani do bezpiecznej jazdy, jeśli dojdzie do zdarzenia drogowego i zatoru? Przypominamy o "korytarzu życia". Korytarz to umowny pas ruchu przeznaczony dla pojazdów uprzywilejowanych czyli policji, straży pożarnej, karetki pogotowia ratunkowego ale także dla służb autostradowych, a nawet lawet i pozostałych służb, których zadaniem jest niesienie pomocy poszkodowanym a następnie uprzątnięcie miejsca wypadku i jak najszybsze udrożnienie ruchu.

Wystarczy, że zrobimy jedną prostą rzecz, że zapamiętamy jedną zasadę, która jest stosowana już od bardzo dawna wielu państwach świata - KORYTARZ ŻYCIA! Gdy już stoisz w korku i słyszysz sygnały nadjeżdżającej Straży Pożarnej czy karetki zjedź do swojej krawędzi drogi, zrób służbom ratunkowym miejsce oni nie mogą czekać, bo każda uciekająca sekunda jest na wagę czyjegoś zdrowia, a nawet życia!


Uczmy się od innych społeczeństw, państw europejskich, gdzie korytarz życia został usankcjonowany prawnie. To właśnie Ty możesz uratować komuś, życie, widząc jak droga się korkuje i słysząc sygnały służb ratunkowych zjedź na bok swojego pasa. Nie ma różnicy, czy stoisz na środku pasa czy na jago boku ale gdy tworzymy korytarz życia, pozwalasz np. karetce zmniejszyć jej czas przejazdu z kilku minut do kilkunastu sekund.

 

Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452