Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Głogów

Leasing dostosowany do potrzeb przedsiębiorcy

Forma finansowania samochodu osobowego, jaką jest leasing, może się okazać doskonałym wyborem dla przedsiębiorcy, który chce pozyskać sprawdzone i młode auto w przystępnej cenie. Leasingobiorcy mogą liczyć zarówno na nowe samochody, jak również auta używane leasing. Wybór zależy w głównej mierze od naszego kapitału oraz potrzeb firmy. Wielu przedsiębiorców wybiera auta używane, gdyż proporcja ceny do jakości jest tutaj naprawdę zadowalająca.

Dlaczego leasing operacyjny to dobry pomysł?

Przedsiębiorca, decydujący się na leasing operacyjny, może liczyć na bardzo elastyczne warunki dostosowane do swoich potrzeb. W czasie trwania umowy, samochód zalicza się do majątku firmy leasingowej i to na niej leży obowiązek odpisów amortyzacyjnych. Ponadto, klient może przerzucić niektóre obowiązki związane z dbałością o stan techniczny pojazdu, na rzecz leasingodawcy. Tym samym, poleasingowe auta odznaczają się na rynku wtórnym bardzo wysoką jakością i są łakomym kąskiem dla osób poszukujących młodego samochodu w przystępnej cenie.

Leasing operacyjny jest często wybierany przez średnie oraz duże przedsiębiorstwa zarządzające własną flotą pojazdów. Możliwość przeniesienia odpowiedzialności za serwis, niezbędne naprawy oraz ubezpieczenie auta na rzecz firmy leasingowej, pozwala zaoszczędzić wiele czasu, a jednocześnie, wygodnie zarządzać flotą. Leasing jest bardzo korzystnym rozwiązaniem także ze względów ekonomicznych, ponieważ pozwala odliczyć niektóre koszty eksploatacyjne (np. paliwo czy wymiana opon) od podatku VAT w ramach kosztów uzyskania przychodu.

Wymarzony samochód na wyciągnięcie ręki

Dużą zaletą leasingu jest swoboda wyboru nowych samochodów. Można spotkać się z mitami, w których leasingodawca mocno ogranicza dostępne modele nowych aut. Nic bardziej mylnego! Klient sam wybiera wymarzony samochód oraz salon, z których chce pozyskać auto. Co więcej, dogodne narzędzia, takie jak Suzuki konfigurator, pozwalają zaprojektować wygląd wnętrza i wyposażenie nowego samochodu w zgodzie ze swoimi preferencjami. Biorąc pod uwagę atrakcyjną formę finansowania, jest to okazja, obok której trudno przejść obojętnie. Przedsiębiorca może wybrać wskazać zarówno nowe auta z salonu, jak również samochody używane z komisu.

Leasing to oszczędność dla Twojej firmy

Wszyscy eksperci w dziedzinie motoryzacji podkreślają, jak nieopłacalny jest zakup nowych samochodów. Wyjeżdżając z salonu musisz mieć na uwadze, że pojazd stracił nawet kilkanaście procent swojej wartości. W ciągu kilku lat, jego wartość może spaść nawet o połowę. Tymczasem, decydując się na Volvo wynajem długoterminowy, nie musisz martwić się takimi kwestiami. Ustalasz jedynie okres finansowania oraz wysokość miesięcznej raty leasingowej. Nie masz obowiązku wykupu auta po wygaśnięciu umowy. Trafia ono na rynek wtórny i zazwyczaj szybko znajduje nowego właściciela.

Ponadto, leasing daje spore możliwości w aspekcie odliczania kosztów uzyskania przychodu od podatku VAT. Wysokość odliczeń zależy w głównej mierze od formy umowy z firmą leasingową, a także sposobu użytkowania pojazdu. Niemniej jednak, wynajem długoterminowy samochodów Skoda niemal w każdej sytuacji okazuje się wygodniejszym i tańszym rozwiązaniem. Z kolei przedsiębiorcy, którzy stawiają na oszczędności, mogą zdecydować się na auta używane leasing. W bardzo przystępnej ofercie cenowej możesz w ten sposób pozyskać kilkuletnie auto w świetnym stanie technicznym.