Na warszawskim AWFie został rozegrany Puchar Polski kick-light kadetów młodszych i starszych. Zawodnicy Legionu wywalczyli pięć medali, dwa złote (Maja Mołodecka -65kg i Nadia Moździoch-50kg) i trzy srebrne medale (Jagoda Stachaczek -55kg, Antoni Krężel -42kg, Zofia Bandura – 46kg).

Zawodnicy zostali sklasyfikowani na równi z klubem AZS AWF Warszawa a więc oba kluby otrzymały tytuł najlepszej drużyny turnieju.

Maja Mołodecka po wygraniu trzech walk przed czasem i to wszystkich już w pierwszych rundach została uznana najlepszą zawodniczką wśród kadetek starszych w formule kick-light. To już trzeci turniej z rzędu, gdzie Maja wygrywa wszystkie walki przed czasem.

Puchar w Warszawie był kolejną okazją do sprawdzenia naszych fighterów w warunkach bojowych. I po raz kolejny jesteśmy w czołówce rywalizacji krajowej. Nie zwalniamy tempa i już za tydzień Martyna Kierczyńska i Mariusz Lach wezmą udział w Pucharze Świata w Budapeszcie. Oliwer Domińczak, Wiktor Ossoliński, Waldemar Mnich i Artur Godlewski powalczą o medale Mistrzostw Polski Kick-light w Kartuzach.Jakub Syc natomiast na gali w Jarocinie stoczy pojedynek na zasadach boksu birmańskiego – Lethwei. Przed nami również zawody w Brazylijskim jiu jitsu, MMA, Muaythai – informuje trener Maciej Domińczak.

Źródło: FB Legion Głogów.