Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Głogów

Taksówkarz – opis zawodu

Zawód taksówkarza urósł już do rangi kultowego oraz wpisuje się trwale w krajobraz większych miast. Pracownik tego typu spędza długie godziny w celu poszukiwania klientów, którzy potrzebują podwózki. Najczęściej zaczyna poszukiwania w okolicach uczęszczanych przez przyjezdnych – dworce, lotniska, galerie handlowe lub centra biznesowe. Jeśli należy do korporacji taksówkarskiej, ma tam nawet wyznaczone dla siebie miejsce postojowe. Ważne, aby taksówkarz dobrze znał obszar, na którym pracuje oraz potrafił w miarę sprawnie i szybko dotrzeć do miejsca, które zażyczy sobie klient.

Szerszy opis zawodu taksówkarza został opisany na blogu https://www.zlecenia.pl/blog/jak-wyglada-praca-taksowkarza/.

Taksówkarz – wymagania zawodowe

Ostatnimi czasy zawód ten uległ liberalizacji i łatwiej jest teraz zdobyć licencję. Nie trzeba też zdawać egzaminu z topografii miasta. Nie jest też specjalnie istotne wykształcenie. To, co jest konieczne to posiadanie prawa jazdy, posiadanie własnego samochodu wyposażonego w taksometr oraz – optymalnie GPS.

Więcej o tym jak zostać taksówkarzem znajdziesz w artykule: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-zostac-taksowkarzem/.

Taksówkarz – warunki pracy

Praca ta charakteryzuje się sporym zróżnicowaniem. Każdy dzień to inni klienci, wiążące się z nimi historie, którymi niejednokrotnie się dzielą. Nieco gorzej, jeśli danego dnia warunki atmosferyczne są niekorzystne – nawet pomimo niebezpiecznej drogi trzeba pracować i dbać o punktualność. Czas pracy nie jest normowany – może trwać znacznie więcej niż osiem godzin w ciągu doby. Zasada jest prosta — im więcej się pracuje, tym więcej potencjalnych klientów można obsłużyć i tym samym więcej zarobić. Trzeba też o tych klientów zabiegać, konkurencja w zawodzie taksówkarza jest dość spora. Stąd potrzeba pracy także w weekendy, święta i w godzinach nocnych.

Taksówkarz – zatrudnienie i zarobki

Zatrudnienia można szukać we współpracy z korporacjami taksówkarskimi lub firmami przewozowymi. Od niedawna istnieje też możliwość dość samodzielnego prowadzenia tego typu działalności gospodarczej. Zarobki taksówkarza, jako się rzekło, zależne są od ilości obsłużonych klientów. Może zdarzyć się tydzień, w którym zarobi się kilkaset złotych, a innym razem nawet tysiąc złotych w ciągu dnia.