Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Głogów

Wiosenne zabiegi pielęgnacyjne - poznaj zabiegi trwałej depilacji

Słońce i coraz dłuższe dni zachęcają do wypraw za miasto. Powoli powstają wakacyjne plany na urlop lub kilkudniowe wypady na łono natury. Jak wszystko zaplanować, żeby wakacje nie stały się źródłem stresu? Jeden problem można rozwiązać od zaraz i rozpocząć drogę do gładkiej, promiennej skóry. Eksperci z salonu DepilConcept w Krakowie odpowiedzą na wszystkie pytania.

Czym jest fotodepilacja światłem?

Ładna pogoda pobudza do działania i zachęca do aktywności na świeżym powietrzu. Rower, wycieczka nad jezioro, czy spacer brzegiem morza, to wszystko brzmi fantastycznie. Nie pozwólmy, żeby niechciane owłosienie zepsuło całą przyjemność spontanicznej zabawy. Metoda IPL polega na trwałym zniszczeniu cebulki włosowej przy pomocy wiązki światła emitowanej przez głowicę urządzenia. Wiązka światła przenika przez naskórek, aż do skóry właściwej i jest selektywnie pochłaniana przez melaninę – barwnik znajdujący się we włosach. Duża ilość pochłoniętej energii powoduje gwałtowne zwiększenie temperatury włosa, co prowadzi do uszkodzenia cebulki, bez uszkadzania tkanek okalających. To kluczowe dla wrażeń, które towarzyszą depilacji. IPL jest bezbolesna, skuteczna i trwała, dlatego zdobywa coraz większą popularność. Depilacja z użyciem światła IPL ostatecznie rozwiązuje problem wrastających włosów i czarnych kropek w miejscu niedawnej depilacji. Dodatkowym atutem jest niski koszt w porównaniu do standardowej depilacji laserem.

Sprawdź: Depilacja IPL + Depilacja Woskiem w Salonach DepilConcept w Krakowie

Przebieg zabiegu IPL

Światło IPL to wiązka promieni o różnej długości fali, dzięki temu dociera na różne głębokości skóry w tym samym czasie. Zabieg charakteryzuje sposób wykonania tj. In Motion, czyli „w ruchu”. Dzięki tej technologii czas zostaje skrócony kilkukrotnie w porównaniu z tradycyjnymi metodami laserowymi. Fotodepilacja światłem trwa zaledwie kilka minut, nie wymaga specjalnego przygotowania skóry, po zabiegu można od razu wrócić do zaplanowanych spraw, ponieważ nie powoduje podrażnień i bolesności w miejscu depilacji. U każdej klientki, musimy jednak wykluczyć pewne przeciwwskazania. Eksperci w gabinetach DepilConcept odpowiedzą na wszystkie pytania, a zabieg poprzedza konsultacja. Innowacją metody IPL jest wysoka skuteczność usuwania jasnych i rudych włosów. Dotąd technologia laserowa była skuteczna wyłącznie przy dużej różnicy karnacji i owłosienia.

Trwała depilacja IPL

Skuteczność połączona z łagodnym przebiegiem zabiegu IPL powoduje, że wybierana jest przez osoby, które miały nieprzyjemne doświadczenia z depilacją. Technologia IPL pozwala ograniczyć podrażnienia, dlatego dedykowana jest osobom z tendencją do pękania naczynek krwionośnych i powstawania niedoskonałości, a także doświadczających w przeszłości poparzeń słonecznych. Zabieg IPL polecamy osobom z nadwrażliwością skóry na ból oraz przy słabej skuteczności innych zabiegów. Dodatkowo zastosowanie technologii IPL pozostawia skórę promienną i wygładzoną. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat, porozmawiaj z ekspertem z najbliższego salonu DepilConcept.