10 dekoracji, które zmienią każde pomieszczenie!

Nie trzeba wydawać dużej ilości pieniędzy na drogie meble, aby nasz dom nabrał przyjemnego i ciepłego charakteru. Wystarczy parę dekoracji, czy też dodatków, aby całkowicie odmienić nasze wnętrze. Stylowe dekoracje sprawią, że każdy z domowników będzie miał lepsze samopoczucie oraz cała stylistyka dużo lepiej wypadnie w oczach gości.

Jakie akcesoria wybrać?

Nawet najmniejsze szczegóły pozwolą tchnąć drugie życie w nasze pomieszczenie, większość takich akcesoriów możemy kupić w sklepach internetowych.

  • Poduszki z aksamitu – coraz bardziej zyskują na popularności, są w przeróżnych kształtach, od okrągłych, aż po kwadratowe. Różnego rodzaju hafty świetnie dopasowują się do kanapy lub łóżka.
  • Koce – jedno z najczęściej wybieranych akcesoriów do domu. Nic dziwnego, dobrze sprawdzają się, gdy wieczory są chłodne oraz, jak chcemy zrobić sobie popołudniową drzemkę, duża ilość kolorów do wyboru sprawia, że z pewnością znajdziesz coś dla siebie.
  • Ceramiczne wazony – przepięknie dobrane kwiaty do ceramicznego wazonu wyglądają estetycznie, sprawią, że nikt nie przejdzie koło nich obojętnie.
  • Lampy i lampiony – dobrze rozplanowane oświetlenie pozwoli na wydobycie z wnętrza wszystkiego, co najlepsze. Możemy stawiać je wszędzie, jednak nie wolno przesadzić z ilością, ponieważ może to przytłoczyć stylistykę całego wnętrza.
  • Rośliny – większość osób nie wyobraża sobie pomieszczenia bez roślin doniczkowych. Szczególnie dobrze wyglądają w stylistyce „eko”. Jeśli chcemy ożywić pomieszczenie, z pewnością nie może zabraknąć roślin.
  • Fototapeta – jeśli chcemy wyjść poza jednolite kolory, możemy wybrać fototapety, wybór rodzai, kolorów jest naprawdę ogromny. Nowoczesne produkty można odkleić i przenieść w inne miejsce. Wszystko zależy od „kaprysu”.
  • Ramki — odpowiednio powieszone na ścianie będą wyglądać estetycznie, gdy umieścimy w nich inspirujące cytaty, mogą okazać się pomocne i wspierać w dążeniu do celu.
  • Lustra – często w polskich domach można spotkać dużo liczbę luster. Ciekawy i praktyczny trend, który z pewnością wielu przypadnie do gustu, a poza tym możemy sprawdzić nasz wygląd w prawie każdym pomieszczeniu. Duża część producentów montuje lustra np. w szafach.
  • Obrusy – ciężko spotkać dom, który na swoim stole nie posiada obrusu. Białe tkaniny nadają elegancji i sprawiają, że całe wnętrze prezentuje się dobrze „dla oka”.
  • Rolety – wygodne zasłonięcie okna przed wzrokiem przechodniów, dowolna regulacja światła. Na pewno spełni potrzeby wielu domowników. 

Więcej poradników znajdziesz na blogu: https://twojepieknewnetrze.pl/