O korzyściach korzystania z tężni solankowych pisaliśmy już nie raz. Warto jednak o nich przypomnieć, bo już niedługo w mieście pojawią się kolejne solanki.

Aerozol, który wytwarzany jest z roztworu solanki, dostarcza wielu niezbędnych mikroelementów takich jak: jod, brom, wapń, magnez, potas, żelazo czy sód.

Jod odpowiada m.in. za prawidłowe funkcjonowanie tarczycy. Jego działanie z pewnością docenią osoby zmagające się z chorobami górnych dróg oddechowych, ponieważ rozrzedza śluz. Na tego typu problemy skutecznie działa również brom – rozszerza oskrzela, a wapń zawarty w aerozolu solanki posiada właściwości antyalergiczne.

Około 60 minut pobytu przy tężni odpowiada trzem dniom pobytu nad morzem!

Tężnia wskazana jest szczególnie dla osób, które mają przewlekłe i nawracające stany zapalne układu oddechowego, alergie czy choroby tarczycy. Nic więc dziwnego, że tężnia na razie jedyna w mieście, cieszy się dużym zainteresowaniem zwłaszcza seniorów.

W słoneczny poranek seniorzy Domu Dziennego Pobytu wybrali się na solankową tężnię. Aktywny odpoczynek, to sposób na zachowanie zdrowia.

mówi Joanna Pawłowska w Domu Dziennego Pobytu w Głogowie.

Już wkrótce w naszym mieście stanie druga tężnia. W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się prace przy budowie tężni w parku przy ul. Budowlanych. Zgodnie z umową tężnia powinna być gotowa do końca sierpnia.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie budowa-tezni-w-Glogowie-w-parku-przy-ul.-Budowlanych-18.jpeg

W planach są też kolejne solanki – na os. Piastów Śląskich i w okolicach ul. Głowackiego.

Chciałbym, aby mieszkańcy wszystkich osiedli mieli dostęp tężni

mówi prezydent Głogowa, Rafael Rokaszewicz.

Podziel się tym wpisem: