Dlaczego warto stawiać na ubezpieczenie zdrowotne? Jak znaleźć dobrą ofertę?

Bardzo często dochodzi do sytuacji, kiedy chcemy szybko i sprawnie się przebadać. Kolejki do specjalistów w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia są jednak niezwykle długie, a na wizytę czeka się nieraz miesiącami. Coraz więcej osób decyduje się na zakup dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego. Dlaczego warto stawiać na taką formę ochronę i jak znaleźć dobrą ofertę? Podpowiadamy.

Jak działa ubezpieczenie zdrowotne?

Prywatne polisy są płatnym uzupełnieniem publicznego ubezpieczenia zdrowotnego, które gwarantowane jest dla każdego przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Nie stanowią one dla niego alternatywy, jednak bez problemu można z nich korzystać w sposób równoległy. Prywatne świadczenie umożliwia pokrycie kosztów leczenia, które realizowane są we wskazanych przez ubezpieczyciela placówkach medycznych.

Należy jednak pamiętać, że prywatne ubezpieczenie zdrowotne nie zastąpi tego, które oferowane jest przez Narodowy Fundusz Zdrowia. W nagłych przypadkach, kiedy konieczne będzie ratowanie życia lub zdrowia pacjenci trafiają do publicznych szpitali. Jeżeli zatem zdecydujemy się na dodatkowe świadczenie pamiętajmy o opłacaniu obowiązkowych składek na publiczną opiekę zdrowotną. Lepiej jest uiszczać te opłaty, aby uniknąć wysokiego rachunku za ewentualne leczenie w publicznej placówce.

Kiedy warto zdecydować się na dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne?

Ubezpieczenie zdrowotne niesie za sobą szereg zalet. Przede wszystkim możemy być pewni wysokiej jakości świadczeń, a także większego komfortu leczenia. Mamy też dostęp do wielu lekarzy specjalistów, a także niepotrzebne jest nam żadne skierowanie. Na samą wizytę nie czeka się długo, a lekarze przyjmują w dogodnych dla pacjentów godzinach. Ubezpieczenie zdrowotne wiąże się zwykle z dostępem do bardziej nowoczesnego sprzętu medycznego.

Dzięki takiemu świadczeniu otrzymujemy dostęp do specjalistów, szerokiego zakresu badań i zabiegach na najwyższym poziomie. Przyda się ono również, jeżeli posiadamy dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Dzięki prywatnemu ubezpieczeniu unikamy długiego oczekiwania w poczekalni i otrzymujemy szybką diagnozę. W przypadku starszych pociech taka forma zabezpieczenia jest wygodniejsza niż wizyty na NFZ.

Jeżeli zdarza się nam bywać u specjalistów kilka razy w miesiącu i chcemy robić szereg badań laboratoryjnych lepiej skorzystać z prywatnych konsultacji. To także większa oszczędność pieniędzy. Ponosimy bowiem jedynie koszty polisy zdrowotnej, a nie płacimy za każdą wizytę.