Teneryfa - ocean i góry

Uwielbiasz ocean i góry, więc nie możesz zdecydować się gdzie jechać na wakacje? A może wybierasz się z rodziną czy znajomymi, gdzie każdy woli coś innego? Nie ma problemu, ponieważ istnieje niedaleko wyspa, która posiada obie te krajobrazowe atrakcje - Teneryfa. Ze względu na jej położenie nieopodal Maroko, pogoda sprzyja na niej przez cały rok.

Nie są to zwykłe góry, ponieważ Teneryfa szczyci się trzema różnymi masywami górskimi oraz najwyższym szczytem Hiszpanii, czyli wulkanem El Teide. Na niektórych szlakach górskich znajdziesz, także wodospady i jaskinie. Form zwiedzania gór jest bardzo wiele. W zależności czy lubisz długie spacery, czyli trekkingi po górach, które możesz przemierzać samemu lub z przewodnikiem, czy wolisz mniej aktywną formę zwiedzania, do których należą wycieczki jeepami, quadami, autokarem, a także prywatne samochodem typu van. Każdy znajdzie odpowiedni pojazd dla siebie.

Ocean również proponuje nam wiele niespodzianek. Oczywiste są kąpiele i plażowanie jednak niespodziewanych atrakcji tutaj w bród!

Zacznijmy od pływania po poziomie oceanu. Każdego dnia odbywają się rejsy na delfiny i wieloryby, na które AtrakcyjnaTeneryfa.pl daje gwarancję spotkania przynajmniej jednego gatunku ssaków, bądź zwrot pieniędzy. Odbywają się one stabilnymi katamaranami, pirackimi łajbami, statkiem Wikingów z animacją dla dzieci, a także małymi jachtami w niewielkich grupach. Dla miłośników sportów wodnych proponujemy skutery wodne, kajaki, a także pontony, które ciągnie motorówka. Jeśli interesuje Cię świat podwodny, w propozycjach znajdziecie nurkowanie i łódź podwodną. Oglądanie wyspy z lotu ptaka zapewni lot na spadochronie za motorówką, czy paralotnia, na której zobaczycie góry, wybrzeża, ocean i wulkan. Luksusową opcją na zwiedzanie "z powietrza" jest helikopter z dostępnymi kilkoma różnymi trasami.

Chcąc pozwiedzać wynajętym samochodem, możecie wybrać się też na baseny naturalne, które utworzyła niegdyś zastygła z oceanu lawa. Dziś pełnią one funkcję zbiorników wodnych, w których lokalni i turyści kąpią się jak "w basenach". Najwięcej takich basenów tzw. po hiszpańsku "Charcos" znajduje się na północy.