UM Głogów: Tak będzie wyglądał Neptun!
Neptun wraz z przyległą zatoką wraca do głogowian. Trwają prace przy jego generalnym remoncie.
Umowa na realizację zadania Budowa przystani rzecznej w Głogowie wraz z zagospodarowaniem terenu” w trybie zaprojektuj i wybuduj” została podpisana w lipcu 2022 roku.
W budynku Neptuna będzie część z noclegami, salą edukacyjną, gastronomią, wypożyczalnią kajaków i rowerów, magazyn na przechowywanie sprzętu turystycznego. Zrewitalizowana będzie także przestrzeń wokół Neptuna, czyli m.in. dojazd, przystań na Odrą mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.
Budynek jest tak zaprojektowany by był ekonomiczny, będzie posiadał np. własne zasilanie z paneli fotowoltaicznych i pompę ciepła. Także stolarka okienna i drzwiowa będzie pracowała na oszczędności w tym budynku. Po zakończeniu inwestycji Neptunem zajmować się będą Głogowskie Obiekty Usługowe, nie będziemy tworzyć nowego zakładu do prowadzenia tego centrum turystycznego ** mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.**
To tutaj będą krzyżować się szlaki turystyczne: szlak odrzański i małe jednostki będą mogły tu cumować przy stworzonym nabrzeżu, szklak BLUE VELO, który będzie modernizowany, a w Głogowie w ramach cyklostrady będą aż cztery wyloty tej trasy rowerowej. Neptun będzie więc jednym z ważnych na Dolnym Śląsku miejsc dla rowerzystów mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.
Na realizację tego zadania miasto otrzymało środki w Unii Europejskiej w wysokości ok. 9 mln złotych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020. Wartość zadania to 19.672.400 złotych.
Jak wyglądał Neptun przed wojną możecie zobaczyć TUTAJ.
Prace przy Neptunie mają potrwać do końca roku.
Podziel się tym wpisem:
Urząd Miejski w Głogowie,
dglnews.pl/2023/07/07/tak-bedzie-wygladal-neptun/
Ostatnie Artykuły

Reprezentant Polski wzmacnia KGHM Chrobrego. Kontrakt do 2028 roku

Odnowiony żłobek w Głogowie ma jeszcze wolne miejsca dla dzieci

Kod BLIK od znajomego może oznaczać oszustwo - ostrzega policja z Głogowa

Forum Ekonomiczne w Karpaczu wraca z pierwszymi ogłoszonymi gośćmi. To ostatnie dni tańszych zapisów

Chrobry Głogów pokaże nowy skład. Kibice poznają też nową koszulkę

Nowe mundury dla policjantów. Zmiany obejmą czapki, kieszenie i kurtki

Mayday przechodzi dużą metamorfozę. Najważniejsze prace trwają w środku

Głogowianie ruszyli na Bukowinę. Szukają śladów polskiego dziedzictwa

Pradolina Głogowska przez obiektyw. Bezpłatny plener nad Odrą

Pozwolenie na budowę garażu blaszanego w Głogowie - kiedy wystarczy zgłoszenie

Syreny alarmowe w Głogowie zabrzmią kilka razy. To ćwiczenia

Słowiańska gimnastyka w Głogowie ożywi muzealne wakacje

Chrobry ma nowego napastnika. Fiński mistrz podpisał kontrakt na dwa lata

Most Tolerancji w remoncie. W sierpniu kierowców czeka ruch wahadłowy
Przydatne dane teleadresowe
- Sąd Rejonowy w Głogowie - kontakt, wydziały, godziny i e-usługi
- Miejski Ośrodek Rehabilitacji i Usług Specjalistycznych w Głogowie - kontakt, usługi, cennik
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Głogowie - kontakt, godziny i zakres pomocy
- Urząd Skarbowy w Głogowie - kontakt, godziny, e-usługi i zasięg terytorialny
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kotli - kontakt, godziny, świadczenia
- Komenda Powiatowa PSP w Głogowie - kontakt, telefony, sala edukacyjna "Ognik"
