KGHM SPS Chrobry Głogów wrócił z dalekiego Chełma bez puntów. Inauguracyjny mecz sezonu 2023/2024 wygrał gospodarz – Bogdanka Arka Chełm.

Bogdanka Arka Chełm pokonała KGHM SPS Głogów 3:0 (25:18, 25:22, 25:15).

Pierwszy set należał do gospodarzy. Przewaga Arki szybko rosła – 7:3, 12:6 i 19:12.

Drugi set był bardziej wyrównany i SPS wypracował przewagę 17:19. Siatkarze Bogdanki Arki uporządkowali jednak grę i pewnie wygrali końcówkę.

Szkoda drugiego seta, gra zaczęła się układać – mówią kibice z Klubu Kibica SPS Chrobry Głogów, którzy pojechali do Chełma by wesprzeć swoją drużynę.

klub kibica SPS Chrobry Głogów dopinguje drużynę siatkarzy

Trzeci set to dominacja gospodarzy. Po objęciu prowadzenia 8:3 SPS nie był w stanie zmienić losów tego spotkania. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla Arki.

mecz w siatkówkę radość zawodników ze zdobytego punktu

Najlepiej punktującym zawodnikiem SPS w tym spotkaniu był Paweł Gryc, który zdobył dla Pomarańczowo-Czarnych 12 punktów, Kornel Kowalewski – 6, Jędrzej Kaźmierczak, Kacper Wnuk i Kamil Stefaniszyn – po 5, Kacper Bobrowski – 4.