W dniach od 15 do 18 września sześciu zawodników Głogowskiego Klubu Judo wraz z trenerką Pauliną Juras wyjechali na Puchar Świata do Podgoricy (Czarnogóra), gdzie przez cały weekend rywalizowali w kategoriach ne-waza oraz ju-jitsu fighting.

Do Głogowa wrócili z jednym krążkiem Wojciecha Marszałka.

Po cichu liczyliśmy na więcej, ale jesteśmy dumni z postawy wszystkich zawodników. Oddali serducho i piękne walki na macie. Sukcesem dla tych młodych zawodników jest również to, że zostali powołani do Kadry Narodowej Polskiego Związku Ju-jitsu Sportowego.

mówi Paulina Juras, trenerka.

Zawodnicy po zaciętych walkach zajęli poszczególne miejsca:

Szymon Grudzień bardzo dobre 9 miejsce na 17 osób w kategorii ne waza oraz 13 w fightingu jest to nadzieja na przyszłość.

Filip Juras w dwóch konkurencjach zajął bardzo mocne 7 miejsce. Mimo wygranych walk nie udało się zająć miejsca na podium.

Bryan Bednarowski po wymagających walkach oraz po wielu kontrowersyjnych decyzjach sędziów zajął 9 miejsce w kategorii ne waza oraz 17 w fightingu.

Kamil Dydzian w fightingu zajął 7 miejsce, a w kategorii ne waza uplasował się na 9 miejscu.
Bartosz Grudzień jak wyżej wymienieni koledzy dał z siebie wszystko i w dwóch konkurencjach zajął 9 miejsce.

Większość z głogowskich zawodników wystartowała pierwszy raz w tak wysokiej rangi zawodach, a łączna ilość osób startujących to czołówka 1200 z całego świata.

Szczególne podziękowania należą się również naszym sponsorom wyjazdu. W dużej mierze się do niego przyczynili, aby młodzi zawodnicy mogli realizować swoje marzenia