W meczu inaugurującym ósmą kolejkę spotkań TAURON 1. Ligi Mężczyzn KGHM SPS Chrobry Głogów wywalczył w meczu z BBTS Bielsko-Biała punkt. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2 (23:25, 25:23, 25:14, 21:25, 15:12) na korzyść bielszczan.

W pierwszym secie głogowianie zaprezentowali bardzo dobrą, konsekwentną grę. Po wyrównanym początku (5:5) siatkarze z Głogowa dość niespodziewanie uzyskali cztery punkty przewagi (5:9, 10:14). Trener Sergii Kapelus poprosił o czas, ale przerwa nie wpłynęła pozytywnie na grę jego podopiecznych. Co prawda potrafili podgonić wynik (14:15, 20:22), ale KGHM SPS potrafił utrzymać do końca przewagę.

Na początku drugiego seta mieliśmy również wynik 5:5, ale w tym fragmencie spotkania gra potoczyła się inaczej niż w pierwszym. Bielszczanie mieli więcej z gry. W końcówce prowadzili 23:21 i obronili korzystny dla siebie wynik. W dwóch setach najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Szymon Romać 13, a dla pomarańczowo-czarnych Bartłomiej Skorek 10.

BBTS wyraźnie poprawił jakość gry, a przede wszystkim przyjęcie. U zawodników z Głogowa spadła skuteczność ataku. W trzecim secie Bielszczanie objęli prowadzenie 5:2, a potem ich przewaga rosła – 12:5, 19:12. Gospodarze pewnie wygrali tę partię.

Bielszczanie prowadzili od pierwszych akcji czwartego seta – 5:1 i 11:7. W połowie partii głogowianie wyrównali na 16:16 i potrafili doprowadzić do tie breaka, będąc zespołem lepszym od wyżej notowanego rywala. Podopieczni trenera Kapelusa ostatecznie wymęczyli zwycięstwo 3:2.

Przed nami jeszcze dużo pracy w tym sezonie, ale z jednego można się cieszyć – wróciła wola walki, wróciła atmosfera. Jest koncentracja, jest energia, a przede wszystkim wiara

czytamy na Facebooku KGHM SPS Chrobry Głogów.

Siatkarze z Głogowa skierowali szczególne podziękowania dla wspaniałych młodych fanów – Leona i Janka, którzy wraz z rodzicami przyjechali kibicować im na żywo.

Kolejny mecz głogowianie rozegrają na swoim parkiecie 11 listopada o godzinie 18:00 z drużyną MKS Będzin.

zdjęcia: BBTS Bielsko-Biała