Protest rolników i myśliwych na DK12 - spodziewaj się utrudnień w Głogowie
Z dnia na dzień nasze drogi stają się areną różnorodnych manifestacji. Tym razem, mieszkańcy powiatu głogowskiego mogą spodziewać się nieco innego widowiska - ruch drogowy na trasie krajowej nr 12 już dzisiaj będzie wyjątkowo intensywny za sprawą protestu, który zainicjowali miejscowi rolnicy i myśliwi. Ponadto, nietuzinkowe miejsce zbiórki oraz godzina rozpoczęcia akcji przyciągają uwagę i zachęcają do zaplanowania swoich tras z większym wyprzedzeniem.
  1. Protest rolników i myśliwych zaplanowany jest na godzinę 9:00, na terenie powiatu głogowskiego.
  2. Manifestacja odbędzie się na drodze krajowej nr 12, co może znacząco wpłynąć na płynność ruchu.
  3. Zalecane jest korzystanie z tras alternatywnych w celu uniknięcia utrudnień.
  4. Policja z Głogowa będzie monitorować sytuację w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu.

Mając na uwadze nadchodzące wydarzenie, warto pamiętać, że drogi, podobnie jak rzeki, mają swoje przypływy i odpływy. Nadchodzący protest przypomina nam o tym, że niekiedy warto zabrać ze sobą na drogę nie tylko mapę alternatywnych tras, ale i cierpliwość. Uczestnicy ruchu, którzy planują podróż w okolicach powiatu głogowskiego, mogą spodziewać się, że ich droga stanie się bardziej senna niż zwykle. Miejscem, od którego rozpocznie się ta cicha manifestacja jest stacja paliw Orlen w Serbach, skąd uczestnicy protestu wyruszą w kierunku Leszna.

Wyjątkowe przesłanie, jakie niosą ze sobą rolnicy i myśliwi, zapewne zmusi wielu z nas do refleksji nad codziennym pośpiechem. Aby jednak umożliwić każdemu bezproblemowe dotarcie do celu, policjanci z Głogowa zostali postawieni w stan gotowości, aby czuwać nad płynnością ruchu i bezpieczeństwem wszystkich uczestników drogowego traktatu. Jak informuje p.o. Oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie, st. sierż. Natalia Szymańska, "Wszelkie starania zostaną podjęte, aby utrudnienia były jak najmniejsze".

Otwartość dróg i serc, to coś, czego będziemy potrzebować najbardziej w związku z nadchodzącym wydarzeniem. Zachęcamy do planowania swoich podróży z odpowiednim wyprzedzeniem i do najwyższego stopnia ostrożności na drogach, aby dzień ten minął nam wszystkim bez większych zakłóceń.


Według informacji z: KPP Głogów