Zwycięstwo Chrobrego Głogów na zakończenie rundy – 2:0 z Zagłębiem Sosnowiec
Ostatni mecz sezonu 2023/24 przyniósł Chrobremu Głogów nie tylko zwycięstwo, ale także momenty pożegnań z dwoma zasłużonymi zawodnikami. Mateusz Machaj i Michał Michalec zakończyli swoje kariery w klubie w wielkim stylu, co na pewno zostanie zapamiętane przez kibiców.
  1. Chrobry Głogów wygrał z Zagłębiem Sosnowiec 2:0.
  2. Zespół zakończył sezon na 12. miejscu w tabeli Fortuna 1. Liga.
  3. Mateusz Machaj i Michał Michalec zakończyli kariery w Chrobrym.
  4. Bramki zdobyli Natan Malczuk i Mateusz Machaj.

W minioną sobotę Chrobry Głogów rozegrał swój ostatni mecz w sezonie 2023/24, pokonując Zagłębie Sosnowiec 2:0. To zwycięstwo pozwoliło drużynie zakończyć sezon na 12. miejscu w tabeli Fortuna 1. Liga, z dorobkiem 42 punktów.

Spotkanie miało szczególny charakter, ponieważ było pożegnaniem z dwoma legendami klubu – Mateuszem Machajem i Michałem Michalcem. Obaj zawodnicy zagrali w barwach Chrobrego odpowiednio 215 i 333 mecze. Ich obecność na boisku była symbolicznym zamknięciem pewnej ery w historii klubu.

Mateusz Machaj zakończył swoją karierę w Chrobrym w sposób godny podziwu, strzelając piękną bramkę w 55. minucie meczu, podwyższając tym samym wynik na 2:0. Pierwszego gola dla gospodarzy zdobył Natan Malczuk w 43. minucie.

Warto podkreślić, że pożegnanie z tak zasłużonymi zawodnikami jak Machaj i Michalec było wzruszającym momentem dla wszystkich obecnych na stadionie. Kibice, którzy przyszli na mecz, mieli okazję zobaczyć nie tylko sportowe emocje, ale również poczuć ducha klubowej historii.

Przed Chrobrym teraz czas na odpoczynek i przygotowania do kolejnego sezonu. Kibice z pewnością będą oczekiwać, że drużyna podtrzyma dobrą formę i powalczy o wyższe lokaty w przyszłorocznych rozgrywkach.

Źródło: Chrobry Głogów