Festiwal „Zaraz Będzie Ciemno” i „Palinocka w krainie Dziadoszan” już w sobotę
W najbliższą sobotę, 29 czerwca 2024 roku, okolice Głogowa staną się centrum niecodziennych wydarzeń. Na dawnych terenach Dziadoszan odbędzie się pierwszy festiwal „Zaraz Będzie Ciemno”, połączony z „Palinocką w krainie Dziadoszan”. To wyjątkowe wydarzenie będzie dostępne za darmo dla wszystkich uczestników.

Muzyka i atrakcje dla każdego

Festiwal „Zaraz Będzie Ciemno” to nie tylko intensywne doznania muzyczne, ale także szeroki wachlarz atrakcji dla uczestników w każdym wieku. Na scenie wystąpi ponad 20 artystów, prezentujących różnorodne gatunki muzyczne, w tym house, minimal, techno, break oraz drum and bass. Warto dodać, że scena będzie umieszczona w zrekonstruowanej Osadzie Dziadoszan, co dodatkowo podkreśli unikalny klimat wydarzenia.

Oprócz muzyki, organizatorzy przygotowali liczne warsztaty dla dzieci i dorosłych, stoiska z rękodziełem i smakołykami, walki wojów oraz Bieg Kupały. Na terenie festiwalu znajdą się również różne strefy: relaksu, gastronomiczna, twórcza, wystawców oraz animacji. Dla tych, którzy planują spędzić noc na miejscu, dostępne będą darmowe pole namiotowe oraz parking.

Rowerowe szaleństwo w Bike Park Obiszów

Festiwal to także gratka dla miłośników rowerowych przygód. W okolicy znajduje się Bike Park Obiszów, oferujący aż 35 km oznakowanych i specjalnie przygotowanych tras, idealnych dla rowerzystów MTB. To doskonała okazja, aby połączyć muzyczne doznania z aktywnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu.

Klimat starej osady w nowoczesnym wydaniu

Organizatorzy zapraszają wszystkich pozytywnie nastawionych ludzi na pierwszy rave w okolicy, zachęcając do zanurzenia się w cudownym klimacie starej osady Dziadoszan w elektronicznej wersji. „Styli muzycznych nie zliczę, ponieważ muzyka będzie urozmaicona, choć stawiamy na dobre techno, drum and bass, a więcej styli poznacie na miejscu!” – piszą organizatorzy. Warto wziąć ze sobą prowiant na wspólne ognisko, a dla chętnych do nocowania przewidziano osobne miejsce na namioty.

Festiwal „Zaraz Będzie Ciemno” to doskonała okazja, aby spędzić czas w wyjątkowej atmosferze, ciesząc się muzyką, atrakcjami i towarzystwem ludzi o podobnych zainteresowaniach. Nie przegapcie tego wydarzenia w sercu dawnych terenów Dziadoszan!


Na podstawie: Urząd Miasta Głogów