Legniczanie triumfują w derbach, Chrobry przegrywa z Miedzią 0:1
W miniony weekend odbyły się emocjonujące derby pomiędzy lokalnymi drużynami Chrobrego i Miedzi, które przyciągnęły uwagę wielu kibiców. Spotkanie, zakończone zwycięstwem gospodarzy 1:0, dostarczyło licznych emocji i pokazało, jak zacięta jest rywalizacja w regionie.

Decydujący moment w pierwszej połowie

W 27. minucie meczu, Miedź Legnica zdobyła bramkę, która okazała się kluczowa dla dalszego przebiegu spotkania. Pomimo starań, Chrobry Głogów nie zdołał wyrównać i zmusić przeciwników do podziału punktów. Gospodarze zdominowali grę, a ich defensywa skutecznie neutralizowała ataki gości. To właśnie mocna presja ze strony Miedzi, a także umiejętność organizacji gry, pozwoliły im na zachowanie czystego konta.

Trener Chrobrego o trudach meczu

Po meczu, trener Chrobrego Piotr Plewnia podkreślił, jak trudne było to spotkanie, zwłaszcza w kontekście pierwszej połowy. „Trudny mecz dla nas z perspektywy tego, co wydarzyło się w pierwszej połowie. Chcieliśmy inaczej ten mecz zagrać, niestety presja przeciwnika zrobiła swoje. Wiedzieliśmy, że Miedź będzie mocno pressowała i uniemożliwiała wejście na swoją połowę, a myśmy się do tego, niestety, dostosowaliśmy” – powiedział trener, wskazując na wyzwania, z jakimi musieli zmierzyć się jego zawodnicy.

Przyszłość Chrobrego - kolejny mecz już w piątek

Chrobry Głogów nie ma czasu na odpoczynek i już w najbliższy piątek, 25 października, zmierzy się z Kotwicą Kołobrzeg na własnym stadionie. Mecz rozpocznie się o godzinie 18:00 i z pewnością przyciągnie wielu kibiców, którzy będą chcieli zobaczyć, jak drużyna odbudowuje się po trudnym spotkaniu z Miedzią. W obliczu tej rywalizacji, zawodnicy będą musieli skoncentrować się na poprawie swojej gry, aby zdobyć cenne punkty w tabeli.

Składy drużyn:

MIEDŹ: Wrąbel – Kostka, Kovacevic, Kwiecień, Grudziński, Podgórski, Letniowski (68 Chuca), Kaczmarski, Mioc (84 Drygas), Antonik (76 Michalik), Mansfeld (84 Bida).

CHROBRY: Arndt – Tupaj (74 Kuzdra), Zarówny, Bougaidis, Malczuk (86 Lewkot), Hanc (86 Ozimek), Szwedzik, Bonecki, Mandrysz (64 Mucha), Tabiś (64 Lebedyński), Lewandowski.

ŻÓŁTE KARTKI: Mioc, Letniowski – Bonecki, Szwedzik.

SĘDZIA: Marcin Kochanek (Opole).

WIDZÓW: 4481.

Na podstawie: UM Głogów