Pierwszy odcinek ul. Sikorskiego otwarty - w Głogowie wiosną ruszą kolejne prace

W Głogowie odcinek ul. Sikorskiego między skrzyżowaniem z Wojska Polskiego a rondem św. Klemensa został udostępniony kierowcom pod koniec grudnia. Remont zmienił wygląd ulicy i podziemnych instalacji, a dopiero na wiosnę rozpoczną się prace na dalszych fragmentach prowadzących poza miasto. Mieszkańcy zobaczą też nową siatkę ścieżek rowerowych, która ma połączyć centrum z okolicami huty i Biechowem.
- Jak wygląda przebudowany fragment Sikorskiego
- Co dalej - plany na wiosnę i trasa dla rowerów w Głogowie
Jak wygląda przebudowany fragment Sikorskiego
Prace objęły kompleksową wymianę nawierzchni jezdni, remont chodników oraz modernizację oświetlenia i instalacji podziemnych na odcinku od Wojska Polskiego do ronda św. Klemensa. Ze względu na konieczność pracy przy sieciach wodno-kanalizacyjnych i odwadniających roboty zajęły więcej czasu niż przewidywano. Mimo to miasto udostępniło już ten fragment ruchowi — przed oficjalnym otwarciem położono tymczasową warstwę oznakowania poziomego. Docelowe malowanie pasów zostanie wykonane, gdy pozwolą na to warunki atmosferyczne i sucha nawierzchnia.
“Tak jak było to zapowiadanie, tam gdzie było to możliwe delikatnie poszerzyliśmy drogę, wprowadziliśmy prawoskręty i lewoskręty, zmieniliśmy organizację ruchu” - Rafael Rokaszewicz
Prezydent podkreślił, że zmiany mają usprawnić włączanie się do ruchu i poprawić płynność przejazdów w tym rejonie.
Co dalej - plany na wiosnę i trasa dla rowerów w Głogowie
Na wiosnę rozpoczną się kolejne etapy prac, które mają objąć odcinki aż do wylotu z miasta. W kolejnych etapach przewidziano gruntowne przebudowy z poszerzeniem jezdni tam, gdzie teren na to pozwala. Przy pierwszym fragmencie powstała już ścieżka pieszo-rowerowa; docelowo ma powstać odrębna ścieżka rowerowa prowadząca w kierunku huty z odbiciem na Biechów. Planowane jest też skomunikowanie jej z przyszłym mostem obwodnicowym, który również ma mieć pas dla rowerów.
Inwestycja kosztuje około 23,4 mln zł i otrzymała dofinansowanie z programu Polski Ład. Przy dalszych odcinkach prace mają iść szybciej, ponieważ teren jest mniej zabudowany i wymaga mniej ingerencji w instalacje podziemne.
Mieszkańcy mogą się spodziewać płynniejszych przejazdów na zmodernizowanym odcinku, ale także dalszych utrudnień w trakcie kolejnych etapów remontu — wykonawcy będą potrzebować miejsc na przejazdy tymczasowe i prowadzenie robót przy sieciach. W praktyce oznacza to, że:
- oznakowanie poziome na otwartym odcinku jeszcze się zmieni, po zakończeniu zimy pojawi się trwałe malowanie pasów;
- planowane poszerzenia i zmiana organizacji ruchu mają poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniach i ułatwić wyjazdy z bocznych ulic;
- rowerzyści zyskają w przyszłości oddzielny pas rowerowy prowadzący w stronę huty i Biechowa, skomunikowany z nową infrastrukturą mostową.
Remont Sikorskiego to pierwszy etap większego planu, który ma przebudować tę trasę w sposób spójny i przystosowany do rosnących potrzeb komunikacyjnych miasta.
na podstawie: UM Głogów.
Ostatnie Artykuły

Siódma edycja “Odjazdowego Bibliotekarza” wystartuje z Głogowa

Światowy Dzień Roweru. Peleton ruszył ulicami Głogowa

Radiowozy, odciski palców i Komisarz Lew - głogowska Policja zalała miasto akcją dla dzieci

Procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami Głogowa. Sprawdź trasę

Spotkanie „Dbam o siebie" – o opiece okołoporodowej w Głogowie

Młodzi tenisiści walczyli o Puchar Prezydenta. Na kortach Głogowa rozegrano coroczny turniej dziecięcy

Głogowski Wieczór Chwały – dekada wspólnego śpiewania na Starym Mieście

Strefa dla Biznesu – przedsiębiorcy z Głogowa spotkają się w starostwie

Nowe boisko w SP 2. Prezydent obiecuje kolejne zmiany

Głogowska biblioteka uczy dzieci sztuki pięknego pisma - kaligrafia wraca do łask

Biblioterapia w głogowskiej bibliotece - jak książki uczą dzieci empatii i pomagają zwalczać prześladowanie

Potrójny jubileusz w Görlitz - głogowscy muzealnicy na wielkim święcie sąsiadów

240 młodych głogowian zbadanych w akcji “Stop nowotworom u dzieci”. Zapisz dziecko już w czerwcu

Plakat z przeszłości - czyli jak Głogów świętował Dzień Dziecka, zanim pojawił się Facebook
Przydatne dane teleadresowe
- Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Głogowie - kontakt, awarie, e-BOK
- Parafia św. Klemensa Dworzaka w Głogowie - msze, terytorium, historia
- Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Głogowie - kontakt, oferta i zasady korzystania
- Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Głogowie - oferta szkoleń, doradztwo i wsparcie dla szkół
- Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy w Głogowie - zajęcia, zapisy, adresy
- Miejskie Centrum Wspierania Rodziny w Głogowie - kontakt, godziny, pomoc dla rodzin
