Studenci z Głogowa pokażą spektakl o relacjach które zostają w pamięci

Na scenie spotkają się dwa obrazy rodzinnego domu – jeden chłodny i obojętny, drugi oparty na uwadze i zaufaniu. W Głogowie studenci PANS przygotowali spektakl, który nie ucieka od trudnych pytań o to, jak codzienne wybory dorosłych zapisują się w dzieciach. To będzie przedstawienie bez zasłon dymnych, za to z emocjami, które zostają z widzem na dłużej.
- Dwa światy pokazane bez upiększeń
- Wejściówki są już do odebrania w dwóch miejscach
Dwa światy pokazane bez upiększeń
Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Głogowie wraz z Centrum Usług Społecznych zapraszają na spektakl pod tytułem „Dwa światy – jeden cel”. Sama konstrukcja przedstawienia opiera się na mocnym kontraście. Z jednej strony pojawiają się sceny, w których dziecko trafia na mur obojętności, lekceważenia i braku czasu. Z drugiej – obrazy relacji budowanych na uważności, akceptacji i zrozumieniu.
To nie jest lekka opowieść na jeden wieczór. Jej siła leży właśnie w prostocie, bo najważniejsze pytania o rodzinę, zaufanie i empatię zwykle nie potrzebują wielkiej scenografii. Wystarczy gest, ton głosu, brak reakcji albo jej obecność. I to właśnie te drobne rzeczy mają tu wybrzmieć najmocniej.
„To doświadczenie nie tylko artystyczne, ale przede wszystkim skłaniające do refleksji na temat sposobów budowania dobrych relacji w rodzinie opartych na empatii i zaufaniu” – podkreślają przedstawiciele CUS.
W takich projektach teatr wychodzi poza ramę zwykłego występu. Staje się narzędziem rozmowy o tym, co zwykle dzieje się za zamkniętymi drzwiami mieszkań i domów. Dla mieszkańców to cenna okazja, by spojrzeć na rodzinne napięcia bez patosu, ale też bez uciekania od ich ciężaru.
Wejściówki są już do odebrania w dwóch miejscach
Spektakl odbędzie się 15 maja o godz. 18:00 w Miejskim Centrum Integracji Jubilat. Zainteresowani mogą jednak wcześniej odebrać wejściówki, a to ważna informacja, bo liczba miejsc zwykle szybko się kurczy przy wydarzeniach, które łączą temat społeczny z żywą sceną.
Wejściówki wydawane są:
- w Centrum Usług Społecznych w Głogowie, ul. Sikorskiego 4 – w pokoju nr 1 lub 2, a także w portierni, w godzinach 7.30–14.30,
- w portierni Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Głogowie, ul. Piotra Skargi 5.
To właśnie tam można zabezpieczyć sobie miejsce na wydarzenie, które ma szansę wywołać po wyjściu z sali więcej niż zwykłe wrażenie. Tego typu spektakle nie kończą się wraz z ostatnią sceną. Zostają w głowie jako ciche pytanie o to, jak naprawdę wygląda codzienna obecność dorosłych w życiu dziecka.
na podstawie: Urząd Miasta Głogów.
Ostatnie Artykuły

Studenci z Głogowa pokażą spektakl o relacjach które zostają w pamięci
![[PIŁKA RĘCZNA] ORLEN Superliga: KGHM Chrobry Głogów – PGE Wybrzeże Gdańsk 25:33. Goście z Gdańska przejęli mecz od pierwszych minut](/images/mecz/thumbnails/kghm-chrobry-glogow-pge-wybrzeze-gdansk-26042026-2533.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] ORLEN Superliga: KGHM Chrobry Głogów – PGE Wybrzeże Gdańsk 25:33. Goście z Gdańska przejęli mecz od pierwszych minut
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 1. liga: Polonia Warszawa – Chrobry Głogów 1:0. Gol w 89. minucie rozstrzygnął w Warszawie](/images/mecz/thumbnails/polonia-warszawa-chrobry-glogow-25042026-10.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 1. liga: Polonia Warszawa – Chrobry Głogów 1:0. Gol w 89. minucie rozstrzygnął w Warszawie

Szkoła nr 2 świętuje 65 lat. W hali spotkali się dawni uczniowie

Kopuły wróciły na wieże. Kościół Bożego Ciała odzyskał dawną sylwetkę

Głogów szykuje weekend z atrakcjami. Zebrano propozycje od 24 do 26 kwietnia

Hejt to nie anonimowy troll, to kolega z ławki. Jak naprawdę wygląda cyfrowe życie uczniów?

To nie jest już „internet”. To ich codzienność. Co naprawdę widzą młodzi w sieci?

Nie żyje Łukasz Litewka - poseł Lewicy zginął w wypadku

Baśniowe stroje z recyklingu zachwyciły w SP 11 w Głogowie

Gangsterski swing w Głogowie. MOK szykuje noc z półświatkiem

Młodzi w Głogowie mierzyli się z hejtem. Powstało logo akcji

Majówka w Głogowie rozleje się po mieście i nad Odrę

