Głogowskie święto wraca z mocnym programem. Na scenie Chylińska i Golec

Plac Festynowy znów ma wypełnić muzyka, światła i tłum różnych pokoleń. Podczas tegorocznych Dni Głogowa organizatorzy stawiają na szeroki program – od lokalnych zespołów, przez znane nazwiska z ogólnopolskiej sceny, po atrakcje, które mają domknąć każdy z trzech festiwalowych wieczorów. W tle jest też jubileuszowy akcent, bo partnerem wydarzenia została firma E-Towers Famaba.
- Trzy wieczory i mocny finał na Placu Festynowym
- Obok koncertów pojawią się szachy, wędkarze i msza za miasto
Trzy wieczory i mocny finał na Placu Festynowym
Tegoroczne Dni Głogowa, organizowane jako IV Festiwal Nadodrzański, odbędą się w ostatni weekend maja. Przez trzy dni scena na Placu Festynowym będzie należeć zarówno do wykonawców dobrze znanych, jak i do artystów wskazanych przez młodzież. To właśnie ten miks ma nadać imprezie charakter większy niż zwykły koncertowy maraton.
Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz podkreślił, że program został ułożony tak, by każdy znalazł w nim coś dla siebie.
„Postaraliśmy się, żeby repertuar był zróżnicowany i każdy mógł w nim znaleźć coś dla siebie. Widzimy się w ostatni weekend maja na Placu Festynowym”.
Program muzyczny otworzy 29 maja lokalny zespół Mask’kap. Po nim na scenie pojawią się Loka i Agnieszka Chylińska. Tego samego dnia zaplanowano także pokaz laserowy przygotowany z okazji 30-lecia Top Poligrafii, a wieczór zamknie dyskoteka.
Dzień później, 30 maja, publiczność usłyszy Magellan & Smon, Bryskę, Golec Uorkiestra i Imi. Na zakończenie zagra Fat Beat DJ’s Team. Ostatni dzień festiwalu przyniesie występy lokalnych zespołów Radocha i Za Młodzi, a potem pojawią się Kacper Blonsky oraz Arka Noego.
Obok koncertów pojawią się szachy, wędkarze i msza za miasto
Festiwal nie ograniczy się do sceny i głośników. Wśród wydarzeń towarzyszących znalazły się Mistrzostwa Głogowa w Szachach Klasycznych, zawody „Ziem Zachodnich”, rywalizacja wędkarska oraz msza święta w intencji miasta i jego mieszkańców. To zestaw, który wyraźnie wykracza poza muzyczne święto i pokazuje, że organizatorzy chcą zbudować program dla bardzo różnych środowisk.
Ważny jest też wymiar organizacyjny. Partnerem tegorocznej edycji została E-Towers Famaba, która obchodzi 80-lecie działalności. Taki akcent zwykle nadaje miejskim obchodom dodatkowy ciężar – przypomina, że duże wydarzenia nie biorą się z niczego, tylko z zaplecza firm, instytucji i ludzi, którzy je współtworzą.
na podstawie: Urząd Miasta w Głogowie.
Ostatnie Artykuły

Sukiennice spod ratusza i handlowa siła średniowiecznego Głogowa

Młodzi przejmą scenę w Głogowie. Czeka wieczór z lokalną muzyką

Archeologia wraca na pierwszy plan - Głogów włącza się w święto odkryć

Czerwony dywan i kroniki. Tak świętowano 40 lat „Dwunastki”

Policja z Głogowa sprawdzała scenariusz kryzysowy na wojskowym poligonie

Poranny spacer fotografów zaprowadzi uczestników na Aleję Dębową w Czernej

„NIE!” na scenie w Głogowie. Spektakl o hejcie i samotności

Tam, gdzie zabytki odzyskują blask - Głogów otwiera pracownię konserwatorską

Autobusy linii 3 pojadą inaczej podczas odpustu na osiedlu Krzepów

Lato w Twierdzy wraca po raz 19. W programie dwa tygodnie atrakcji

Debiut głogowskich judoków w Pucharze Polski zakończył się medalami

Archeologiczne sekrety głogowskich kościołów wyjdą na światło w zamku

Alarm w muzeum w Głogowie - strażacy zatrzymali ogień w porę

Retro ekipa wraca do biblioteki. Na Piastowie szykują wakacje pod palmą
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia św. Alberta Chmielowskiego w Głogowie - kontakt, msze, kancelaria
- Urząd Gminy Głogów - kontakt, godziny, wydziały i e-usługi
- Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Głogowie - kontakt, awarie, e-BOK
- Urząd Gminy Pęcław - kontakt, godziny, sprawy do załatwienia
- Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Głogowie - kontakt, godziny, dokumenty
- Urząd Miejski w Głogowie - kontakt, godziny, wydziały i e-usługi
