DKF Szpula: oscarowe krótkometrażowe animacje w Centrum Kultury MOK Głogów

Grafika promocyjna wydarzenia DKF Szpula: oscarowe krótkometrażowe animacje w Centrum Kultury MOK Głogów

Wieczór z animacjami nominowanymi do Oscara zapowiada się jak mała filmowa podróż przez emocje, pamięć i wyobraźnię DKF Szpula pokaże zestaw krótkich metraży, które potrafią zaskoczyć formą, ale też zostają w głowie na dłużej. To dobra propozycja na spokojny, ciekawy czwartkowy wieczór w Głogowie — warto wpisać go do kalendarza.

Szczegóły wydarzenia DKF Szpula

Kiedy: 16 kwietnia 2026 (czwartek), godz. 20:00–22:00
Gdzie: Centrum Kultury MOK Głogów, Rondo Konstytucji 3 Maja 2, 67-200 Głogów
Bilety: 20 zł/osoba
Karnety: 45 zł — 2 x DKF + 1 x Filmożarcie w kwietniu 2026

To spotkanie przygotowane w ramach DKF Szpula potrwa około 52 minuty, więc zmieści się idealnie w jednym kinowym seansie bez przeciągania wieczoru.

Co zobaczymy w programie?

Tegoroczny zestaw oscarowych animacji krótkometrażowych to cztery różne światy, ale wspólny mianownik jest jeden: emocje

  • „Motylek” – poetycka, ręcznie malowana opowieść o życiu splecionym z wodą, pamięcią i doświadczeniem przetrwania.
  • „Wiecznie zielony” – historia osieroconego niedźwiadka, który znajduje bezpieczne schronienie przy zimozielonym drzewie, ale ciekawość prowadzi go dalej niż powinien.
  • „Dziewczynka, która płakała perłami” – baśń o smutku zamieniającym się w perły, miłości i chciwości; wśród twórców jest Maciek Szczerbowski, polski akcent w tegorocznych nominacjach.
  • „Plan emerytalny” – krótka, ciepła i trochę ironiczna historia o codziennym zmęczeniu i marzeniach o życiu „na później”.

W tym roku w tej kategorii był też film „Trzy siostry”, ale nie został uwzględniony w programie; na miejscu pojawi się stosowna informacja.

Dlaczego ten pokaz może zainteresować nie tylko fanów animacji?

To nie są lekkie, przypadkowe obrazki „do podziwiania tła” — każdy z tych filmów ma własny nastrój, pomysł i temat, który zostaje w pamięci. Raz jest bardziej baśniowo, raz poruszająco, a raz z czułym humorem Dzięki temu ten pokaz może być ciekawy zarówno dla osób, które lubią kino animowane, jak i dla tych, którzy po prostu chcą zobaczyć coś krótkiego, ale naprawdę dobrze skrojonego.

Link do wydarzenia na Facebooku