„Pizza z ananasem” wraca na scenę w Głogowie. Premiera pełna humoru, piosenek i ważnego przesłania

Głogowskie rodzeństwo znów zamiesza na scenie, a tym razem szykuje historię o byciu sobą, presji otoczenia i wakacjach, które wcale nie mają być takie spokojne, jak się wydaje. „Pizza z ananasem” to premiera, która łączy lekki humor z mądrą opowieścią dla młodszych widzów — i naprawdę warto zarezerwować sobie to niedzielne południe.
Kiedy i gdzie odbędzie się „Pizza z ananasem”?
24 maja 2026 roku (niedziela), godz. 12:00
Teatr im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie, Rynek 8, 67-200 Głogów, Polska
Bilety kosztują 35 zł i są dostępne w kasie CK MOK, kasie teatru oraz na KupBilecik.pl.
Organizatorem wydarzenia jest Głogowska Scena Kultury.
O czym będzie premiera?
Jasiek i Jola wyjeżdżają na wakacje do cioci i wujka, ale zamiast beztroskiego odpoczynku spodziewają się raczej ciężkiego klimatu i zasad, które trudno będzie polubić. W ich głowach szybko rodzi się plan: skoro dorośli mają być tacy wymagający, to oni staną się dziećmi „idealnymi” — grzecznymi, bezkonfliktowymi i zawsze zgodnymi z oczekiwaniami.
Problem w tym, że z każdą próbą dopasowania się bliźniaki coraz bardziej tracą samych siebie. Spektakl w przystępny sposób pokazuje, jak łatwo można zacząć udawać, żeby zyskać sympatię innych, i dlaczego autentyczność jest ważniejsza niż bycie lubianym za wszelką cenę.
Co czeka widzów na scenie?
W przedstawieniu nie zabraknie piosenek, które zostają w głowie na długo po wyjściu z teatru, oraz scenografii przenoszącej widzów w okolice domku na obrzeżach miasta. To jedna z tych historii, które bawią, ale też zostawiają po sobie coś więcej niż tylko dobry nastrój
Na scenie pojawią się:
- Żaneta Baczyńska
- Aleksandra Paprocka-Paszczyk
- Bartłomiej Adamczak
- Tomasz Olczak
To propozycja szczególnie dla rodzin z dziećmi, ale też dla wszystkich, którzy lubią spektakle z wyraźnym przesłaniem i lekką, przyjemną formą.
Ostatnie Artykuły

Niebieski Marsz przed ratuszem znów połączył Głogów wokół autyzmu

Rodzice zamienili salę PP 21 w scenę pełną śmiechu i teatralnych emocji

Wojskowa sztafeta wraca na głogowski rynek, a dzieci pokażą swoje prace

Bezpłatna pomoc prawna wraca dla uczestników Czystego Powietrza

Michael Snuffer w Głogowie - wieczór o przebaczeniu w odnowionej bibliotece

Kryminał, kawa i Głogów - wieczór dla tropicieli zagadek

Wolta w Głogowie - DKK bierze na warsztat książkę o kobiecej zmianie

Młodzi z Głogowa pokazali wiedzę, która może kiedyś zatrzymać ogień

Chrobry Głogów czeka sprawdzian z zespołem z Mielca i walka o punkty u siebie

Jak zostać „źródłem prawdy” dla AI Overviews i dlaczego lokalne osadzenie treści decyduje o widoczności w 2026 roku

Seniorzy pod lupą policji - w Głogowie padną ostrzeżenia przed oszustami

Ptaki wracają na głogowskie trasy, a wiosna ma tu własny głos

Jubilat stawia na bezpieczeństwo i pamięć. Seniorzy dostaną dwa spotkania

