Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Głogów

Starannie wyselekcjonowana kawa w miejscu pracy to gwarancja większej efektywności pracowników oraz ich zadowolenia z pracy. Ponadto, to pozytywna wizytówka w oczach Twoich kontrahentów uraczonych przepyszną kawą. Jaka kawa do firmy sprawdzi się najlepiej? By odpowiedzieć na to pytanie, musimy uwzględnić kilka najistotniejszych czynników. Oto kilka porad, z którymi łatwiej dobierzesz odpowiednią kawę do biura.

Kawa mielona? A może pełne ziarna?

Smakosze kawy uważają, że głębszy smak i aromat można uzyskać ze świeżo zmielonych ziaren. Jednocześnie, posiadają one mocniejsze właściwości stymulacyjne. Z kolei gotowa kawa mielona pozwala zaoszczędzić czas i od razu przejść do procesu parzenia. Jeśli zatem interesuje Cię głównie kawa ziarnista do ekspresu, musisz zadbać o ekspres z wbudowaną funkcją mielenia, lub oddzielny młynek elektryczny. Warto jednak zaopatrzyć biuro w oba powyższe rodzaje. W ten sposób, każdy pracownik będzie mógł samodzielnie dokonać wyboru.

Zadbaj o lepsze wyposażenie pomieszczenia socjalnego

Przy wyborze odpowiedniej kawy do firmy należy wziąć pod uwagę również wyposażenie. Jeśli w pomieszczeniu socjalnym znajduje się wyłącznie czajnik elektryczny, najbardziej słusznym wyborem okażą się oczywiście kawy mielone. Możemy również zdecydować się na dodatkowe inwestycje. Wielofunkcyjny ekspres do kawy na pewno zwiększy zadowolenie Twoich pracowników oraz pozwoli ubogacić kawowe walory smakowe dostępne w Twojej firmie. Zróżnicowana kawa do biura sprawi, że każdy miłośnik tego napoju będzie mógł zaspokoić swoje indywidualne preferencje.

Wybierając asortyment do pomieszczenia socjalnego, warto także zadbać o gadżety, które pozwalają poprawić smak kawy z ekspresu. Dobry dystrybutor i tamper do akcesoria niezbędne do prawidłowego ułożenia i ubicia proszku w portafiltrze.

Wybór odpowiedniej kawy do pracy

Czym kierować się wyborze dobrej kawy?

Być może sam nie należysz do koneserów kawy i nie wiesz, jaki gatunek sprosta oczekiwaniom Twoich pracowników. Najprostszym sposobem będzie zwykła ankieta, w której każdy będzie mógł opisać swoje preferencje kawowe. Jeśli natomiast chodzi o poszukiwanie najlepszej marki, z pomocą przychodzą rankingi dostępne w Internecie. W zestawieniach uwzględniane są opinie tysięcy kawoszy, dzięki czemu, masz większą pewność, że wybrana kawa do firmy spełni oczekiwania Twoich pracowników. Opinie innych smakoszy to prawdziwa skarbnica informacji.

Gdzie kupisz najlepsze gatunkowo kawy?

Najlepszym wyborem okaże się dobrze zaopatrzony sklep internetowy. W odróżnieniu od supermarketu, wybierzesz tu egzotyczne gatunki kawy z najróżniejszych zakątków świata. Zadbaj o wszechstronny wybór, aby każdy pracownik w biurze znalazł to, czego szuka. Kawa mielona, ziarnista, a także kapsułki do ekspresu. Jeśli priorytetem jest dla Ciebie najwyższa jakość oraz szeroki wybór, kawa sklep internetowy to odpowiednie miejsce, w którym zaopatrzysz swoje biuro w dobrą kawę. 

Czy kawa do pracy to dobry pomysł?

Oczywiście! Kubek gorącej kawy pobudza do działania, zwiększa zasoby energetyczne, a także stymulują większą sprawność psychofizyczną. Jednocześnie, kawa do biura wcale nie musi być niezdrowa! W umiarkowanych ilościach, napój ten posiada liczne właściwości zdrowotne. Wyniki badań udowodniły, że 2-3 filiżanki kawy dziennie zmniejszają ryzyko chorób krążenia. Jeśli chcesz zadbać o większe zadowolenie swoich pracowników, a także wesprzeć ich wydajność, starannie dobrana kawa do firmy to doskonała inwestycja.