Zespół dentystów w placówkach protetyka stomatologiczna Żoliborz stworzony jest z najlepszych, najbardziej profesjonalnych i doświadczonych fachowców ze wszystkich dziedzin stomatologii. Lekarze stomatolodzy i protetycy przekazują światu swoje osiągnięcia i wiedzę na kongresach medycznych w kraju i zagranicą.

Leczenie protetyczne to odbudowa zęba lub zębów po ich degradacji lub utracie. Innowacyjną i sprawdzoną metodą zachowującą w nienaruszonym stanie naturalne zęby jest odbudowa ubytków zębowych za pomocą implantologii. Implanty zębowe pod wieloma względami takimi jak estetyka czy funkcjonalność są wygodniejsze od protez ruchomych i mostów. Decyzja o zastosowaniu implantów należy do lekarza prowadzącego i stanu zdrowia pacjenta, gdyż jest sporo przeciwskazań utrudniających akceptację implantu w organizmie.

Nowoczesne implanty zębowe w Warszawie

Każdy utracony ząb powinien zostać odtworzony. Pozostawienie miejsca po usuniętym zębie bez uzupełnienia wywołuje może powodować niepokojące konsekwencje, między innymi:

  • zęby pobliskie z bezzębnym odcinkiem dziąsła zmieniają swoje położenie,

  • zwiększają się przestrzenie między pozostałymi zębami,

  • zmiana położenia dotyka również zębów przeciwstawnych, które wysuwają się w kierunku bezzębnego dziąsła.

Czym zajmuje się implantologia w Warszawie?

Proces odbudowy uzębienia odbywa się na kilku wizytach, często pierwsza konsultacja pozwala ustalić warunki do implantacji. Kolejna wizyta to zabieg wszczepienia implantu zębowego. Coraz częściej gabinety w przypadku odrzucenia przez organizm implantu, z przyczyn niezależnych od pacjenta, darmowo ponawiają proces wszczepienia. Lekarz zajmujący się pacjentem, po dokładnym badaniu i wywiadzie oraz diagnostyce radiologicznej tworzy plan leczenia.

Badanie pantomograficzne daje szczegółowe informacje o stanie kości i wspomaga proces planowania. Zabieg zazwyczaj odbywa się na drugiej wizycie. Polega na zrobieniu otworu w kości i wprowadzeniu wszczepu. Dopiero kilka miesięcy później na implantach przeprowadza się odbudowę protetyczną i uzyskuje się ostateczny wygląd uzębienia. Na ostatniej wizycie oceniany zostaje efekt końcowy uzębienia.

Czym charakteryzują się implanty zębowe stosowane w Warszawie?

Implanty zębowe charakteryzują się tym, że pozwalają na uzyskanie efektu naturalnego uzębienia. Zbudowane są z wysokiej jakości tytanu, odpornego na uszkodzenia, doskonale przyswajanego przez ludzki organizm.

Pacjenci po założeniu implantów mają mniejsze kłopoty z prawidłowym utrzymaniem higieny i czują się swobodniej niż ze zwykłymi protezami. Implanty zwiększają komfort życia pacjentów, a w dalszym leczeniu mogą okazać się doskonałą podstawą do protez.

Protetyka stomatologiczna Żoliborz

Cennik implantów w Warszawie

Cennik implantów zębowych w Warszawie uzależniony jest od kilku ważnych elementów:

  • marka, która produkuje implant,

  • rodzaj implantu / rodzaj łącznika (standardowy lub dobierany indywidualnie)

  • ilość materiałów zużytych podczas zabiegu (śruba zamykająca, śruba gojąca, łyżka wyciskowa, szwy chirurgiczne, transfery, itd.)

  • od konieczności przeprowadzenia zabiegów dodatkowych, przeprowadzanych w trakcie leczenia,

  • od profesjonalizmu lekarza,

  • od poziomy rozpoznawalności gabinetu.

Cena implantu i korony to całość opłaty za poszczególne etapy implantacji. Warto zwracać uwagę na to, że dużo niższe ceny oferowane przez nieznane gabinety mogą nie iść w parze z jakością wykonanej usługi.

Najlepiej zaufać sprawdzonym, solidnym, będącym od dawna na rynku na rynku specjalistom.