Producenci podłóg z winylu mogą zaproponować swoim klientom dwa główne typy materiałów do ich wykonania. Są to panele lub płytki sztywne i elastyczne. Czym dokładnie różnią się one pomiędzy sobą? Zapraszamy do sprawdzenia!

Wysokiej jakości panele winylowe to doskonała propozycja do wielu wnętrz. Sprawdzają się między innymi w salonach, sypialniach, pokojach dziecięcych, a nawet można montować je w kuchniach czy łazienkach, ponieważ to panele wodoodporne.

Jeśli chcemy zdecydować się na podłogi winylowe Warszawa to jedno z wielu miast, gdzie czeka na nas szeroka gama produktów tego rodzaju. W sklepie Dekorus znajdującym się w stolicy można kupić panele Quick Step, które uznawane są za jedne z najlepszych.

Podłogi z winylu można podzielić na dwa rodzaje, a mianowicie na te wykonane z:

  • paneli sztywnych

  • paneli elastycznych

Czym dokładnie różnią się między sobą te panele podłogowe? Zapraszamy do sprawdzenia!

Podłogi winylowe Warszawa – sztywne i elastyczne

Podłogi winylowe Warszawa – panele sztywne

Sztywne panele winylowe Warszawa przypominają podłogi drewniane czy laminowane. Panele są wówczas sztywne, nie gną się i utrzymują stale taką samą formę. Takie panele posiadają sztywny rdzeń, który najczęściej wykonany jest z kompozytu bazującego na włóknie szklanym.

W tym przypadku podłogi nie wymagają poziomowania, ponieważ sztywny podkład zapobiega ich deformacjom. Powyższe warstwy to elastyczny winyl, warstwa dekoracyjna, a także warstwa wierzchnia zabezpieczająca podłogi winylowe z góry.

Takie panele posiada w swoim asortymencie firma Quick Step winyl jej produkcji to wysokiej klasy propozycja dla najbardziej wymagających. Specjalne materiał oraz powłoki na podłogi winylowe Quick Step nadają im wyjątkową trwałość i odporność na czynniki zewnętrzne, a także ułatwiają codzienną pielęgnację.

Podłogi winylowe Warszawa – panele elastyczne

W sprzedaży znajdziemy także elastyczne panele Quick Step Warszawa. Z wierzchu wyglądają podobni jak panele sztywne, ale nie posiadają sztywnego rdzenia, dlatego też można je zaginać, podobnie jak podłoga winylowa wykonana z wykładziny PCV.

Podłoże paneli, na przykład Quick Step Warszawa wykorzystuje wysoce wydajne i odporne na uszkodzenia i uderzenia podłoże winylowe. Warstwa ta pozwala na wyważenie podłogi i zapobiega jej wypaczaniu. Taka podłoga winylowa Warszawa posiada również dodatkową warstwę stabilizującą z włókna szklanego, która odpowiada za stabilność wymiarową paneli.

Podłogi winylowe Warszawa – panele elastyczne czy sztywne?

Zatem, jakie panele winylowe będą lepszym zakupem? Czy będą to panele sztywne, a może elastyczne? Odpowiadamy na podstawie asortymentu firmy Quick Step!

Panele elastyczne są bardziej uniwersalne, ale wymagają odpowiedniego przygotowania nawierzchni, która musi być idealnie płaska. Panele te mogą być montowane jako podłoga pływająca albo na klej. Także nie trzeba stosować do nich profili łączących.

Z kolei panele sztywne nie wymagają przygotowania powierzchni, dlatego może mieć ona drobne nierówności. Możliwy montaż to tylko montaż pływający. W przypadku przekroczenia określnej szerokości albo długości podłogi należy zastosować także profile łączące.

Chcesz kupić panele winylowe? Sprawdź kolekcję Quick Step Livyn w sklepie Dekorus w Warszawie! To właśnie tam możesz zakupić najwyższej jakości panele winylowe od tego producenta, a także dokupić do nich szereg akcesoriów. Sklep oferuje także usługi montażowe. Zapraszamy do skorzystania z oferty!