Wirtualne biuro, to rozwiązanie pozwalające na posiadanie własnego prestiżowego adresu firmy, bez konieczności pracy w danym miejscu. Wszyscy zainteresowani posiadaniem wirtualnego biura, mogą posługiwać się jego adresem w przypadku kontaktu z urzędami lub własnymi kontrahentami.

Ponadto korzystając z takiego rozwiązania, można znacznie zredukować koszty, poprzez uniknięcie bardzo wysokich opłat związanych z indywidualnym najmem lokalu w dobrej lokalizacji i odpowiednim metrażu. Wielu z naszych klientów najprawdopodobniej nie mogłoby sobie pozwolić na ponoszenie tak wysokich kosztów. Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy stawiają pierwsze kroki w biznesie i chcą się wyróżnić, a z drugiej strony nie mają na początku tak wielu klientów i aż tak dużych środków, by móc zainwestować we własny lokal. Co więcej - firmy oferujące wirtualne biuro możesz znaleźć na stronie wirtualne-biura.com - jest to katalog, który został podzielony na miasta.

W ostatnich czasach coraz popularniejszą metodą zarabiania jest praca jako freelancer. Tego typu zawód można wykonywać najczęściej w domu, ale co w momencie, gdy raz na jakiś czas musimy się spotkać z klientem, by omówić dalsze szczegóły współpracy? A może nie chcemy otrzymywać mnóstwa urzędowej dokumentacji i korespondencji firmowej do skrzynkę, która przyporządkowana do naszego domu? W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem okazuje się być wirtualne biuro. Kolejną zaletą posiadania, takiego miejsca, jest brak ponoszenia kosztów obsługi biurowej, ponieważ jest ona najczęściej wliczona w cenę wynajmu wirtualnego biura. Ponadto tego typu biura oferują, dodatkowo obsługę księgową i prawną, a także innych doradców, którzy usprawnią działanie każdej firmy.

Wirtualne biuro - dobry adres

Wielu klientów często zwraca uwagę na siedzibę firmy i to, gdzie jest położona, ponieważ dla niektórych osób - adres firmy świadczy o tym, czy jest ona godna zaufania, czy raczej założona z przypadku. Coraz więcej osób przed udaniem się na miejsce spotkania sprawdza adres w internecie. Firmy, które położone są w prestiżowym miejscu wzbudzą większe zaufanie, niż adresy, które po wpisaniu w wyszukiwarkę przedstawiają blok lub inne budownictwo mieszkalne, nie kojarzące się w żaden sposób z profesjonalizmem.

Usługi jakie mogą być realizowane w przypadku skorzystania z wirtualnego biura:

  • Adres służący rejestracji spółki - nie musisz podawać swojego adresu osobistego do założenia firmy. Często oferowane adresy są bardzo prestiżowe. Warto przejrzeć wirtualne biuro Bydgoszcz, czy też odpowiedniki dla innych miast.
  • Możliwość odbioru korespondencji zwykłej i poleconej - nie musisz stać godzinami w kolejce na poczcie, by odebrać jeden list polecony, bo w momencie, gdy był listonosz akurat musiałeś wyjść
  • Informacja mailowa o każdej otrzymanej przesyłce - nie trzeba codziennie sprawdzać skrzynki na listy
  • Możliwość wysłania skanu korespondencji - nie musisz martwić się, o to co znajduje się w korespondencji i czy jest to coś co może lub wręcz nie może poczekać  np. podczas Twojej nieobecności w czasie urlopu
  • Numer telefonu - poszczególni klienci mogą posiadać indywidualny nr tel., który będzie automatycznie lub za pomocą osób zajmujących się pracami administracyjnymi, przekierowywany na telefon konkretnego właściciela firmy