Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Głogów

Jak poczuć się bezpiecznie we własnym domu?

Wyobraźmy sobie sytuację w której dopiero co wprowadziliśmy się do nowego domu. Dom znajduje się w niepewnej dzielnicy. Może nie jest to zagłębie przestępczości, ale nie jest to również w pełni bezpieczna dzielnica. Co jeśli musimy opuścić dom na dłuższy czas? Czy będziemy czuć się bezpiecznie ufając, że nikt nie dostanie się do środka jeśli tylko zamkniemy za sobą drzwi? Wymiana zamków Łódź na bezpieczniejsze ma sens, ale warto pomyśleć również o dodatkowych zabezpieczeniach. No właśnie, jakich?

Lepsze zamki

Pierwszą opcją powinna być wymiana zamków na bezpieczniejsze. Jeśli w zakupionym domu są już zamontowane wysokiej klasy zamki to w zasadzie możemy pominąć ten krok, ale warto skonsultować tego typu kwestię z doświadczonym ślusarzem, który potwierdzi, że nie ma sensu dopłacać do innego modelu zamków. W innym przypadku należy bezwzględnie zadbać o jak najszybszą wymianę zamków.

Przeczytaj także: Wymiana zamków w mieszkaniu – co warto wiedzieć?

Monitoring

Montaż kamer przed wejściem, a czasem nawet w samym domu, ogrodzie może mieć sens jeśli przez długi czas jesteśmy nieobecni w domu. Już sam widok zamontowanych kamer może skutecznie odstraszyć złodzieja, który będzie chciał chociażby przyjrzeć się temu jakimi zamkami w drzwiach dysponujemy. Natomiast jeśli złodziej będzie kręcił się po okolicy to będziemy mogli zawczasu dostrzec nietypowe nagranie i podjąć odpowiednie kroki, aby zabezpieczyć się przed potencjalnym włamaniem. Na uwagę zasługują kamery, które nagrywają z pomocą podczerwieni, dzięki czemu można lepiej dostrzegać szczegóły w trakcie nawet całkiem ciemnej nocy.

Pomocny sąsiad

Świetną sprawą, która może nas ochronić przed zakusami złodziei są sąsiedzi. Przyjaźń z sąsiadami jest niezwykle przydatna, szczególnie jeśli mamy pewność, że możemy na nich liczyć w momencie w którym wybieramy się na przykład na wakacje. Co tym samym oznacza jedno – długa nieobecność może zwrócić uwagę złodzieja. Dobry sąsiad może również zadbać o tak z pozoru błahą kwestię jak na przykład zadbanie o podlanie kwiatów lub nakarmienie zwierząt.

System alarmowy

Montaż systemu alarmowego to doskonały pomysł, bo zwykle nie jest to usługa związana z dużymi kosztami. Już sam system alarmowy podłączony chociażby do drzwi wejściowych lub okien od strony ulicy mogą w znacznym stopniu zapewnić nam bezpieczeństwo. Można taki system alarmowy w miarę prosty sposób podłączyć do własnego smartfona, aby być na bieżąco z tym co dzieje się w naszym domu. Sygnał dźwiękowy alarmu z pewnością bardzo szybko i skutecznie odstraszy każdego napastnika, który będzie próbował sforsować zamek w drzwiach, aby dostać się do naszego lokum.