Dziś, 28 lipca, oficjalnie oddano do użytkowania 17 już budynek mieszkalny Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Na uroczystości gościliśmy Wiceprezesa Rady Ministrów Jarosława Gowina, Annę Kornecką – Wiceminister Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Prezesa Polskiej Izby Gospodarczej Towarzystw Budownictwa Społecznego – Wiesława Źrebca.

Dziękuję władzom miasta, Towarzystwu Budownictwa Społecznego za zaangażowanie. Dziękuję za odwagę i konsekwentne działanie a rodzinom, które wprowadzają się do tych mieszkań życzę wiele radości i szczęścia – powiedział Jarosław Gowin, wicepremier Rady Ministrów.

Budowa bloku nr 17 była współfinansowana przez:

  • Gmina Miejska Głogów – 2 500 000,00 złotych – aport finansowy
  • Fundusz Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego – 1 694 009, 01 zł – grant
  • Rządowy Program Rozwoju Mieszkalnictwa –  847 000,00 zł – finansowe wsparcie
  • Kredyt z BGK z Programu wspierania społecznego budownictwa mieszkaniowego – 3 000 000,00 złotych

Będziemy korzystać z nowych form wsparcia budownictwa mieszkaniowego. Dla samorządów to ogromne wsparcie. Możliwość otrzymania do 80% dofinansowania na budownictwo mieszkaniowe to ogromne wsparcie i możliwość realizacji naszych bardzo ambitnych planów mieszkaniowych. Planujemy, że w najbliższym czasie powstanie około 500 nowych mieszkań dla głogowian – mówi Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.

Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa
Przekazanie symbolicznego czeku RPRM

Wartość zrealizowanych robót budowlanych to 8 735 566,85 złotych brutto.

W budynku powstały 32 lokale mieszkalne, 6 mieszkań 2-pokojowych,
26 mieszkań 3-pokojowych, występują dwa warianty mieszkań 3-pokojowych
z wydzieloną kuchnią oraz z aneksem kuchennym w pokoju dziennym. Mieszkania na 1, 2 i 3 piętrze mają balkony. Z pokoju dziennego mieszkań na parterze możliwe jest wyjście bezpośrednio na zewnątrz budynku na przylegającą do niego zieleń. Mieszkania dostosowane są do potrzeb rodzin z dziećmi oraz osób starszych i niepełnosprawnych. Budynek swoją formą nawiązuje do dotychczasowej zabudowy tego miejsca tj. budynków koszarowych.

Obecnie trwają już prace przy budowie kolejnego – TBS nr 18.

Zdjęcia: M. Dytwińska-Gawrońska. Film: TBS Głogów

Podziel się tym wpisem: