Policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali w minionym weekendzie nietrzeźwego kierującego, kierującego po użyciu środków odurzających oraz kierującego będącego pod wpływem środków odurzających, który dodatkowo posiadał zakaz kierowania pojazdami. Mężczyznom grożą wysokie kary do 5000 zł oraz zakazy kierowania pojazdami nawet do 3 lat. Ostatniemu natomiast grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz orzeczenie świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Postpenitencjarnej i Pokrzywdzonych w Wypadkach Drogowych.

W okresie od 14 stycznia 2022 r. do dnia 16 stycznia 2022 r. policjanci Wydziału Prewencji oprócz wielu interwencji, prowadzili intensywne kontrole pojazdów pod kątem trzeźwości. W pierwszym dniu zatrzymali pojazd marki ROVER, którego 48 - letni głogowianin prowadził będąc w stanie po użyciu alkoholu.

W kolejnych dniach zatrzymali następnego kierowcę łamiącego prawo. Okazał się nim 27 - letni mieszkaniec powiatu głogowskiego, który kierował pojazdem marki AUDI, będąc w stanie po użyciu środków odurzających.

W niedzielę 16 stycznia 2022 r. również zatrzymali do kontroli pojazd, który prowadził 27- letni głogowianin. Dla niego nie był to szczęśliwy dzień, z uwagi na fakt, że kierował pod wpływem środków odurzających, a ponadto posiadał zakaz kierowania pojazdami, wydany przez Sąd Rejonowy w Lubinie.

 

Za kierowanie pojazdem po użyciu alkoholu oraz środków odurzających, mężczyznom grozi kara do 5 000 zł oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 3 lat. Natomiast w przypadku kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających oraz posiadając zakaz kierowania pojazdem, mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz orzeczenie świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Postpenitencjarnej i Pokrzywdzonych w Wypadkach Drogowych.

 

Pomyśl zanim wsiądziesz do samochodu i pojedziesz . Pomyśl nie tylko o sobie, ale przede wszystkim o swoich najbliższych i innych uczestnikach ruchu drogowego. W powyższych przypadkach być może udało się zapobiec nieszczęściu. Niestety Alkohol to wciąż poważny problem na polskich drogach. Zbyt wiele osób wsiada za kierownicę swojego samochodu w stanie nietrzeźwym. Pomimo tego, że zjawisko to  nie spotyka się już z przyzwoleniem społecznym, a kary spotykające takich kierowców są coraz bardziej surowe, wiele osób przecenia swoje możliwości i świadomie decyduje się na poważne ryzyko. Narażając nie tylko siebie, ale również innych użytkowników dróg - często osoby najbliższe.

 

 

 

p.o. oficera prasowego

Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie

Sierż. szt. Emilia Reguła

tel. 604 904 452