Dlaczego warto dokupić narożnik do salonu?

Salon jest miejscem, w którym najczęściej toczy się życie codzienne całego domu lub mieszkania. To właśnie tam odpoczywamy po ciężkim dniu pracy czy w szkole, a także oddajemy się rozrywce. Co więcej, to właśnie w salonie przyjmujemy również gości, więc śmiało można powiedzieć iż jest to miejsce reprezentacyjne w domu lub mieszkaniu. Oczywistym jest fakt, że trzeba będzie go więc odpowiednio urządzić. Idealnym meblem do salonu stają się więc różnego rodzaju narożniki. Dlaczego warto na nie postawić?

Wygodne narożniki do spania - miejsce dla nieoczekiwanego gościa zawsze w salonie

Nie raz zdarza się, że nieoczekiwanie któryś z naszych gości będzie chciał pozostać na noc. Wówczas pojawia się problem, gdzie można go ulokować. Z pewnością gość ten nie może wejść ani do waszej sypialni, ani do pokoju dziecięcego. Idealnym rozwiązaniem okazuje się dla gościa spędzenie nocy w salonie, a wygodne narożniki do spania z pewnością mu to zadanie ułatwią. Rogówki do spania są bowiem fantastycznymi meblami. Dzięki temu, że są one składane, z pewnością nie zajmą dużo miejsca, nawet w salonie, który nie cieszy się zbyt pokaźnym metrażem. Jednocześnie jednak, będą stanowić idealne, dodatkowe łózko, w momencie kiedy niespodziewanie któryś z gości będzie zmuszony zostać u nas na noc. Co więcej, szczególną uwagę warto zwrócić na narożniki rozkładane z pojemnikiem na pościel. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nawet niezbędne wyposażenie łóżka w postaci pościeli i prześcieradła będzie zawsze pod ręką.

Kompaktowy narożnik powiększy optycznie salon

Dlaczego warto postawić na narożnik do salonu? Otóż jeżeli pokój ten nie jest zbyt duży, to narożnik sprawi, że pod względem optycznym będzie on wydawał się na nieco większy. Jest to jednocześnie prawdziwy i niezwykle funkcjonalny trend jeśli chodzi o aranżacje niewielkich wnętrz. W małych salonach liczy się praktycznie każdy centymetr kwadratowy powierzchni, a mały narożnik bez boków pozwoli na ich zaoszczędzenie. Zaoferuje on gościom tyle samo miejsca, co toporna kanapa wraz z dodatkowymi fotelami, która może jedynie przytłoczyć niewielkie wnętrze. Dzięki rogówkom do salonu możemy również świetnie zagospodarować niewykorzystany kąt pomieszczenia, dzięki czemu cała aranżacja będzie wyglądała na o wiele lepiej zaplanowaną, a co najważniejsze, nie utrudni ona poruszania się po niewielkim salonie.

Narożniki dopasowane do aranżacji

Nie jest tajemnica, że narożniki można idealnie dopasować do charakteru, w jakim jest obecnie zaaranżowany salon. Dzięki temu, że występują one w różnych wzorach i kolorach, każdy będzie mógł wybrać ten model, który wpisuje się w ogólna stylistykę salonu. Tak więc:

  • oliwkowy narożnik do salonu- będzie idealnym uzupełnieniem ciepłych wnętrz, zarówno w stylu klasycznym jak i w stylu boho.
  • różowy narożnik do salonu- świetnie sprawdzi się do pokoju dziecięcego, urządzonego w szczególności dla małej księżniczki.
  • narożnik dwukolorowy- wpasuje się do wnętrz w stylu minimalistycznym, szczególnie jeśli postawimy na czarno-białe połączenie.
  • narożnik skórzany biały- będzie idealnym uzupełnieniem wnętrz w stylu glamour.

Duży narożnik do przestronnego salonu

Jeśli salon odznacza się dużą przestrzenią, nic nie stoi na przeszkodzie by sięgnąć po ogromny narożnik, w nietypowym kształcie. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są narożniki w kształcie litery C, które mogą stanąć na środku salonu i skutecznie oddzielić przestrzeń do wypoczynku. Co więcej, można skusić się na rozwiązania modułowe, w których można wykorzystać kilka połączonych ze sobą narożników i zyskać jeszcze więcej miejsca na odpoczynek zarówno dla rodziny jak i dla gości.