Głogowscy policjanci zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który podróżował bez biletu i okazał się być osobą poszukiwaną. Najbliższe 469 dni spędzi w więzieniu.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie zatrzymali 38-letniego mieszkańca powiatu nowosolskiego. W minioną sobotę 38-latek podróżował głogowską Komunikacją Miejską. W trakcie kursu, do autobusu weszła osoba kontrolująca bilety. Mężczyzna nie okazał biletu, a także nie chciał okazać dokumentu umożliwiającego stwierdzenie tożsamości. W związku z powyższym na miejsce została wezwana policja. Mężczyzna próbował uciec przed przyjazdem policji, jednakże drzwi autobusu zostały zamknięte w chwili podjęcia kontroli biletów. 38-latek siłowo próbował wyjść z autobusu, dokonując uszkodzenia drzwi. Przybyły na miejsce patrol głogowskiej policji zatrzymał mężczyznę. Jak się okazało, mężczyzna ten był poszukiwany celem obycia kary pozbawienia wolności na okres 469 dni.

38-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Następnie usłyszał zarzut dokonania umyślnego uszkodzenia mienia. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

p.o. Oficera prasowego 
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
st. sierż. Natalia Szymańska
tel. 604 904 452