Zakończył się 29. Memoriał im. Ryszarda Matuszaka. Głogowscy kibice jeszcze przed sezonem mogli oglądać dobrą piłkę ręczną. Drużyny biorące udział w turnieju są w fazie przygotowawczej, ale walki na parkiecie nie brakowało i mecze z pewnością się podobały.

Najbardziej emocjonującym dla głogowskich kibiców był o trzecie miejsce Memoriału z udziałem szczypiornistów Chrobrego, w który zakończył się  rzutami karnymi.

memoriał im. Ryszarda Matuszaka w piłkę ręczną

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście. Górnik Zabrze grał szybciej, był skuteczniejszy i szybko objął kilku bramkowe prowadzenie. Chrobry wyciągnął jednak wnioski z piątkowego spotkania z MMTSem Kwidzyn i na więcej zabrzanom nie pozwolił. Gra się wyrównała, a głogowianie konsekwentnie odrabiali straty. W 47. minucie meczu prowadził sześcioma bramkami. Ostatnie minuty spotkania lepiej rozegrali jednak głogowianie – od 52. minuty meczu trafili osiem razy, przy tylko jednym trafieniu gości. O zwycięstwie zdecydowały karne, które lepiej wykonywali głogowianie. Ten mecz zakończył się wynikiem 27:27 (12:13) 4:2 karne.

🏆 Wyniki memoriału:
1. MMTS Kwidzyn
2. Arged Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski
3. KGHM Chrobry Głogów
4. Górnik Zabrze

memoriał im. Ryszarda Matuszaka w piłkę ręczną - wspólne zdjęcie trzech drużyn z podium

Puchar Fair Play – Górnik Zabrze

🤾‍♂️ Najlepszy zawodnik Memoriału – Łukasz Zakreta (MMTS)

🤾‍♂️ Najskuteczniejszy zawodnik – król strzelców – Ksawery Gajek (OSTR)

🤾‍♂️ Najlepszy bramkarz Memoriału – Łukasz Zakreta (MMTS)

🤾‍♂️ Najmłodszych zawodnik Memoriału – puchar rodziny Matuszaków Igor Malczak (MMTS)