UM Głogów: Służby mundurowe edukowały dzieci na Bulwarze Nadodrzańskim
Na Bulwarze Nadodrzańskim odbył się dziś festyn służb mundurowych Bezpieczny powrót do szkoły”, którego pomysłodawcą była Ochotnicza Straż Pożarna Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego w Głogowie. Łącznie do udziału zgłosiło się 700 dzieci z głogowskich szkół i przedszkoli.
My dorośli jesteśmy od tego, aby dawać przykład, więc postanowiliśmy zorganizować festyn dla dzieci, który zgromadził różne służby ratunkowe. Z tego co wiemy, to nikt wcześniej nie zorganizował takiego festynu, żeby spotkać w jednym miejscu, tak jak dzisiaj, policję, straż pożarną, ratownictwo wodne, grupę poszukiwawczą oraz pogotowie. Uważamy, że profilaktyka jest bardzo ważna i lepiej zapobiegać niektórym zdarzeniom
mówi Arkadiusz Borowiecki , prezes OSP JRS w Głogowie.
Na dzisiejszym pikniku OSP KSRG Serby prowadziło wykłady na swoim stanowisku z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Druhowie opowiadali czym zajmuje się straż, co zrobić jak zobaczymy pożar i odpowiadali na pytanie, czy możemy wchodzić do zadymionego budynku.

Policja prowadziła działania związane z bezpieczną drogą do szkoły, czyli jak bezpiecznie przechodzić przez pasy i jak się zachować, kiedy zaczepi nas nieznajomy.
Strażacy ochotnicy z OSP JRS w Głogowie mówili co robić, żeby nie zgubić się w lesie, co zabrać ze sobą do lasu i jak się zachować w przypadku gdy odłączymy się od grupy i się zgubimy.

Na bulwarze była również karetka z firmy 4MED w Głogowie. Ratownicy przypominali numery alarmowe, prowadzili kurs pierwszej pomocy instruowali jak sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej i wezwać pogotowie.

Na wydarzeniu nie mogło zabraknąć stanowiska PWiK w Głogowie z głogowską kranówką dla uczestników festynu. Dla małych mieszkańców Głogowa został zorganizowany również zdrowy poczęstunek.
Podziel się tym wpisem:
Urząd Miejski w Głogowie,
dglnews.pl/2023/09/13/sluzby-mundurowe-edukowaly-dzieci-na-bulwarze-nadodrzanskim/
Ostatnie Artykuły

Wakacyjne czwartki w MAH - muzeum w Głogowie szykuje dzieciom lato z przygodą

Konkurs PSP w Głogowie dla młodych drużyn - stawką są pieniądze na sprzęt

Piwnica, lombard i dwa rowery - policja rozbiła kradzieżowy duet z Głogowa

Szlifierka zdradziła go na parkingu w Głogowie - 36-latek nie uciekł

Sukiennice spod ratusza i handlowa siła średniowiecznego Głogowa

Młodzi przejmą scenę w Głogowie. Czeka wieczór z lokalną muzyką

Archeologia wraca na pierwszy plan - Głogów włącza się w święto odkryć

Czerwony dywan i kroniki. Tak świętowano 40 lat „Dwunastki”

Policja z Głogowa sprawdzała scenariusz kryzysowy na wojskowym poligonie

Poranny spacer fotografów zaprowadzi uczestników na Aleję Dębową w Czernej

„NIE!” na scenie w Głogowie. Spektakl o hejcie i samotności

Tam, gdzie zabytki odzyskują blask - Głogów otwiera pracownię konserwatorską

Autobusy linii 3 pojadą inaczej podczas odpustu na osiedlu Krzepów

Lato w Twierdzy wraca po raz 19. W programie dwa tygodnie atrakcji
Przydatne dane teleadresowe
- Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy w Głogowie - zajęcia, zapisy, adresy
- ZUS Inspektorat w Głogowie - kontakt, godziny, e-usługi i dostępność
- Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Głogowie - kontakt, godziny, badania
- Parafia św. Wawrzyńca w Głogowie - historia, terytorium i informacje dla wiernych
- Starostwo Powiatowe w Głogowie - kontakt, godziny, wydziały i usługi
- Centrum Usług Społecznych w Głogowie - kontakt, godziny, świadczenia i pomoc
