Pełen emocji był pierwszy domowy mecz KGHM SPS Chrobry Głogów z REA BAS Białystok.

Przy głośnym dopingu Klubu Kibica oraz głogowskiej publiczności siatkarze wyrwali jednego seta przeciwnikowi z Białegostoku. Trzeci, wygrany przez głogowian set był najbardziej emocjonujący i zakończył się dopiero przy wyniku 31:29.

Stan meczu 1:3 (18:25, 21:25, 31:29, 20:25).

Najlepiej punktującym zawodnikiem meczu był Kamil Stefaniszyn, który zdobył dla Pomarańczowo-Czarnych 16 punktów. Bartłomiej Skorek zdobył 8 punktów, po 7 Filip Balasz i Kornel Kowalewski. Jakub Zimoląg – 6, a Paweł Gryc – 5. Zawodnikiem SPS wyróżnionym w mecz z BAS-em został Paweł Gryc.

Na koniec meczu, już tradycyjnie, drużyna została powitana przez kibiców szarlotką.

Cieszy nas ogromnie ta wola walki. Drużyna jest bardzo młoda, waleczna. Chłopcy grają ze sobą od niedawana i muszą się zgrać. Najważniejsze, że im zależy. My to widzimy, i te emocje gdy nam pokazują „jeszcze więcej dopingu”. Takie gesty są nam bardzo potrzebne! Będzie dobrze! W końcu to Chrobry!

mówią kibice z Klubu Kibica SPS Chrobry Głogów.
mecz w siatkówkę między KGHM SPS Chrobry Głogów a REA BAS Białystok, powitanie przez Klub Kibica tradycyjną szarlotką

Koleje dwa mecze głogowianie zagrają na wyjeździe. 7 października w Siedlcach, a 14 w Nowej Soli. Kibice z Klubu Kibica SPS Chrobry Głogów już zapowiedzieli swój udział w meczu w Siedlcach.

Na własną halę Chrobry wróci 21 października, gdzie podejmie zespół SMS PZPS Spała.

Zdjęcia: M. Dytwińska-Gawrońska