KGHM Chrobry Głogów wyszedł zwycięsko z 11. serii rozgrywek ORLEN Superligi, w której pokonali Arged Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 36:31. Goście choć wyjeżdżają z Głogowa bez punktów, mogą być ze swojej postawy zadowoleni. MVP spotkania został wybrany Bartosz Skiba.

Emocji w meczu nie brakowało i to za sprawą obu zespołów. Pierwsze minuty były bardzo wyrównane, bramki padały na zmianę, ale gospodarze zaczęli „odjeżdżać” po 10. minutach spotkania. Głogowianie byli zdecydowanie lepsi i skuteczniejsi w grze ofensywnej, choć nie mieli łatwego zadania grając w ataku. Goście odrobili zadanie domowe i do Głogowa przyjechali przygotowani. Dobrze postawili obronę, co sprawiało, że zawodnicy Chrobrego musieli wrzucić wyższy bieg. Przewaga po pierwszej części meczu nie była duża, ale pokazała, że gospodarze są bliżej wygranej i zapowiadała ostrą walkę do końca.

Tak też się stało. W drugiej części meczu padło sporo bramek. Ostrovia nie dawała za wygraną i mocno walczyła o szansę na kolejne punkty. KGHM Chrobry nie chciał jednak wypuścić tej wygranej z rąk. Na każde trafienie Ostrovi odpowiadali bramką, nawet po słabszym okresie gry.

KGHM Chrobry Głogów – Arged Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. 36:31 (14:10)

KGHM Chrobry: Dereviankin, Stachera – Grabowski 4, Zieniewicz, Kosznik 6, Tilte 4, Orpik 2, Jamioł 7, Dadej 3, Matuszak 1, Otrezov 1, Styrcz, Paterek 2, Hajnos, Skiba 6

KPR Ostrovia: Krekora, Balcerek – Rybarczyk 3, Adamski 1, Urbaniak 3, Klopsteg 1, Gierak 2, Łyżwa, Marciniak 6, Misiejuk, Tomczak 1, Wojciechowski, Szpera 7, Krivokapic 3, Gajek 1, Reznicky 3

źródło: KGHM Chrobry Głogów
zdjęcia: Starczewski Studio74