Dziś miasto przekazało dla Ochotniczej Straży Pożarnej Jednostki Ratownictwa Specjalistycznego dwa zestawy Fantomów, które posłużą do nauki pierwszej pomocy wśród młodych głogowian:

Cieszę się ze nasi strażacy edukują dzieci już od najmłodszych lat. Zakup przez miasto fantomów to bardzo dobra inwestycja. Mam nadzieję, że umiejętności, które nabędą osoby szkolone będą wykorzystane w życiu codziennym. Czasami od tej pierwszej pomocy zależy zdrowie, a nawet życie człowieka.

mówi Rafael Rokaszewicz, Prezydent Głogowa

Koszt zakupu to blisko 8,5 tysiąca złotych.

Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego działa od 2010 roku i od początku stawia na edukację w zakresie udzielania pierwszej pomocy, dlatego też dotychczasowe fantomy się już zużyły. Tym razem strażacy chcą skupić się na upowszechnianiu tej wiedzy wśród dzieci i młodzieży:

Chcemy przeszkolić dzieci przede wszystkim z udzielania pierwszej pomocy, żeby już od samego początku były wrażliwe na to, kiedy coś się dzieje, że należy pomóc i żeby wiedziały jak pomóc.

mówi Arkadiusz Borowiecki, prezes OSP JRS

Dzieci uczą się najlepiej poprzez zabawę dlatego Jednostka zakupiła fantomy, posiadające możliwość połączenia z aplikacją, w której można włączyć np. wyścig karetek.

Ankietę, poprzez którą chętne szkoły będą mogły się zgłaszać do strażaków, będzie można znaleźć na stronie OSP Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego w Głogowie.

Podziel się tym wpisem: