Wczesne weekendowe pobudki, niezliczona ilość przejechanych kilometrów – wszystko po to, by zawodnicy mogli pokazać swoje umiejętności na ponad czterdziestu turniejach judo, ju-jitsu, bjj i sumo w 2023 roku.

Podopieczni GKJ zapisali na swoim koncie wiele sukcesów, ale odnieśli również kilka porażek, nad którymi cały czas pracują, żeby zrealizować kolejne plany startowe w przyszłym roku.

Jesteśmy bardzo dumni, że nasi zawodnicy osiągnęli w tym roku tytuły w bardzo prestiżowych turniejach Mistrzostw Polski, Europy, a nawet świata

podkreśla założyciel i prezes klubu sportowego Arkadiusz Juras.

Pochwały należą się również tym najmłodszym adeptom, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki na macie, a już mają odwagę startować w zawodach. Z turniejów przywożą nie tylko medale, ale cenne doświadczenie, które procentuje i z dnia na dzień coraz bardziej oswajają się ze światem judo.

Głogowski Klub Judo zakończył w miniony weekend sezon startowy, biorąc udział w Otwartych Mistrzostwach Polskiej Akademii Ju-jitsu w Kolsku, gdzie startowało 200 zawodników z 11 klubów w formułach grapplingu (judo) oraz ju-jitsu fighting. Grupa prawie trzydziestu zawodników i zawodniczek reprezentowała Głogów. GKJ w klasyfikacji medalowej zdobył: 11 złotych medali, 10 srebrnych i 13 brązowych. Ten dorobek dał im puchar za III miejsce drużynowo.

Po najwyższe stopnie podium i złote medale sięgnęli: Jakub Tański, Oliwier Szymczak, Margarita Filonenko, Julia Sochacka, Maria Pełech, Mark Yankowski, Karolina Rejment i Filip Juras.

Na drugim stopniu podium stanęli: Weronika Książkiewicz, Lena Kosmala, Julian Juras, Laura Łukawska, Maria Fidzińska, Maciej Barnaś, Dominik Martyniak, Mateusz Surma.

Trzecie miejsce zajęli: Jan Łukawski, Laura Zielińska, Aleksandra Fidzińska, Zofia Słabińska, Hanna Rembowska, Michał Malinowski, Adam Tański, Filip Walkowiak, Jan Książkiewicz, Antoni Dominiak, Jerzy Baniecki, Julia Gierach i Jędrzej Żelichowski.

W konkurencji ju-jitsu fighting wystartowali i zdobyli złote medale, wygrywając po dwie walki, Maciej Barnaś i Mark Yankowski. Filip Juras nie mając przeciwników w swojej kategorii wagowej podjął decyzję, aby startować w kategorii o 10 kg cięższej i tam stoczył piękne walki minimalnie przegrywając w walce o złoty medal. Z dumą stanął na drugim miejscu podium. Srebrny medal w fightingu wywalczył Jędrzej Żelichowski.

Przed nami przerwa świąteczna i czas na zasłużony odpoczynek. Po nowym roku mocno wracamy do treningów i budowania formy na kolejny sezon startowy m.in. na obozie kadry wojewódzkiej, który odbędzie się w zimowe ferie