KGHM SPS Chrobry Głogów w najbliższą sobotę podejmie na własnej hali drużynę Astra Nowa Sól.

MKST Astra Nowa Sól jest na 7. miejscu z 33 punktami. KGHM SPS Chrobry Głogów ma 12 punktów i zajmuje 15. miejsce w tabeli rozgrywek Tauron 1. Liga.

W sobotę (20 stycznia) Chrobry grał na wyjeździe z REA BAS Białystok, ale nie przywiózł punktów po tym spotkaniu. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla gospodarzy. Sety: 25:22, 25:19, 19:25 i 25:22.

Najlepszym zawodnikiem SPS był Bartek Skorek, który dla Chrobrego zdobył 17 punktów. Paweł Gryc zapisał na konto Chrobrego 13 punktów, Jakub Zimoląg – 11, a Jędrzej Kaźmierczak i Filip Balasz po 10.

Mecz drużyna REA BAS Białystok zaczęła jak na gospodarzy przystało. Narzucili własne tempo gry, odrzucili nas od siatki zagrywką. Pierwsze dwa sety przegraliśmy do 22 i do 19. W secie trzecim odpowiedzieliśmy tym samym – mocne zagrywki po naszej stronie, dołożyliśmy kilka kluczowych bloków i wygraliśmy 25:19. Lecz zamiast pójść na fali w czwartą część spotkania, daliśmy przeciwnikom poczuć się pewnie na zagrywce i musieliśmy resztę seta gonić Białostoczan od wyniku 0:6. Kilka zmian zadaniowych – w tym energiczne wejście Kamila Stefaniszyna – pozwoliło na zmniejszenie przewagi gospodarzy, lecz niestety koniec końców i tak ulegamy 22:25 i kończymy spotkanie wynikiem 1:3.