Lato w Twierdzy Głogów: Start już 24 czerwca!
Już 24 czerwca rozpocznie się 17. edycja akcji "Lato w Twierdzy Głogów", która potrwa aż do 5 lipca 2024 roku. To coroczne wydarzenie oferuje mieszkańcom i turystom możliwość zwiedzania głogowskich zabytków i uczestnictwa w wielu atrakcyjnych wydarzeniach.
  1. Start akcji 24 czerwca z finałem konkursu literackiego
  2. Dni wojskowe i wycieczki tematyczne
  3. Rejsy po Odrze i nocne zwiedzanie
  4. Zakończenie akcji 5 lipca przy ognisku

Organizatorami wydarzenia są Gmina Miejska Głogów oraz Klub Batalionowy. Jak co roku, uczestnicy będą mogli bezpłatnie brać udział w większości atrakcji, choć niektóre z nich wymagają wcześniejszych zapisów i niewielkiej opłaty. Dzięki dofinansowaniom koszty uczestnictwa są znacznie niższe.

W programie przewidziano wiele ciekawych wycieczek. Już 27 czerwca uczestnicy będą mogli odwiedzić Poznań i zwiedzić 31 Bazę Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach. Kolejnego dnia, w piątek 28 czerwca, odbędzie się nocne zwiedzanie głogowskich podziemi, fosy miejskiej oraz szpitala podziemnego.

Na miłośników historii czeka wiele atrakcji, w tym spacer historyczny z legendą w tle, który odbędzie się 3 lipca. Tego samego dnia o godzinie 16:00 w Zamku Książąt Głogowskich planowany jest szachowy turniej o puchar "Lata w Twierdzy".

Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci i młodzieży. W dniu 25 czerwca organizowany jest dzień wojskowy na poligonie w Widziszowie, a 26 czerwca rejs statkiem po Odrze do Brzegu Głogowskiego. Oba wydarzenia wymagają zapisów, a koszt udziału to odpowiednio 10 zł i 40 zł.

Na zakończenie akcji, 5 lipca, o godzinie 10:00 odbędzie się podsumowanie przy ognisku w Kolegiacie. To doskonała okazja, by podzielić się wrażeniami z minionych dni i podziękować organizatorom za ich trud włożony w przygotowanie wydarzenia.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców i turystów do uczestnictwa w tej wyjątkowej akcji, która co roku przyciąga tłumy zainteresowanych. To świetna okazja, by lepiej poznać historię i kulturę naszego miasta oraz spędzić czas w gronie rodziny i przyjaciół.


Na podstawie: UM Głogów