Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Głogów

Najmodniejsze wzory parkietów w tym sezonie

Drewniane parkiety wracają do łask wraz z najpopularniejszymi wzorami, stosowanymi przed laty w bogatych, mieszczańskich kamienicach oraz w pałacykach. Rozwiązania, które wypadły z obiegu, wracają dzisiaj w wielkim stylu.

Jodełka francuska, jodełka klasyczna

Te dwa wzory są zdecydowanie najchętniej wybieranymi również do nowoczesnych wnętrz, apartamentów, a nawet mieszkań. Różnią się między sobą wizualnie, ponieważ jodełka francuska ma nieco odmienny układ deszczułek w stosunku do klasycznej odmiany. Jodełka francuska układane ma deseczki pod innym kątem, a mianowicie kątem czterdziestu pięciu stopni. Efektem jest utworzenie kąta prostego, wizualnie przypominającego do złudzenia harmonijkę. Niestety, jodełka francuska wymaga odpowiedniej wiedzy i praktyki przy jej kładzeniu, jest nie tylko czasochłonna, ale wymaga prawdziwej wprawy. Jest jednak doskonałym elementem szykownego, eleganckiego wnętrza. Nadaje splendoru i sprawia, że każdy mebel wygląda dostojniej.

Jodełka francuska – czy można położyć ją samodzielnie?

W zasadzie kładzenie jakiegokolwiek parkietu przy braku odpowiedniej wiedzy, doświadczenia oraz narzędzi jest przedsięwzięciem dosyć karkołomnym, czasochłonnym i bezsensownym. Chociaż wystrój wnętrza z parkietem nie jest tanie, pracę nad jego układaniem bezwzględnie powinno zostawić się odpowiednim specjalistom. Nie jest to bowiem tak łatwe zadanie, jak się pozornie może wydawać.