Mieszkanie Wrocław

Zakup mieszkania z myślą o jego wynajmowaniu lub odsprzedaniu w przyszłości to wciąż popularny sposób na inwestowanie. W jakiej dzielnicy Wrocławia opłaca się kupić mieszkanie w celach inwestycyjnych?

Na co zwrócić uwagę, wybierając lokalizację nieruchomości kupowanej w celach inwestycyjnych?

Chcąc kupić mieszkanie w celach inwestycyjnych w konkretnym mieście, trzeba dobrze orientować się w ofercie nieruchomości, jak również znać potencjał danej lokalizacji. Nie każda dzielnica cieszy się równie dużym zainteresowaniem wśród najemców, niektóre są chętniej wybierane przez studentów, inne przez rodziny z dziećmi.

Choć nowe inwestycje deweloperskie powstają w różnych dzielnicach Wrocławia, to nie każda z nich zapewni równie dobry zwrot z inwestycji. Oto kwestie, które warto wziąć pod uwagę:

  • Popularność dzielnicy wśród potencjalnych najemców lub nabywców – warto zweryfikować, czy w wybranej lokalizacji najemcami są głównie studenci, a może młodzi dorośli lub rodziny z dziećmi. Zastanów się, jaki typ nieruchomości chcesz kupić i do kogo kierować ofertę najmu.
  • Średnie ceny najmu w wybranej lokalizacji – łatwo sprawdzisz to na jakimkolwiek portalu ogłoszeniowym z mieszkaniami do wynajęcia.
  • Koszty nieruchomości w danej dzielnicy – najkorzystniejszy zwrot z inwestycji uzyskuje się wówczas, gdy koszt zakupu będzie niewygórowany.
  • Co dana dzielnica ma do zaoferowania – jak jest skomunikowana z centrum? Czy są w niej zakłady pracy, szkoły, uczelnie? Czy jest popularnym miejscem spotkań?

Biorąc pod uwagę powyższe kwestie, łatwiej wytypować najkorzystniejszą dzielnicę Wrocławia, w której można będzie poszukać nieruchomości w celach inwestycyjnych.

Którą dzielnicę Wrocławia wybrać, gdy zamierza się kupić mieszkanie w celach inwestycyjnych?

Wrocław podzielony jest na zaledwie pięć dzielnic, w obrębie których wyróżnia się też mniejsze jednostki – osiedla. Dzielnice te to:

  • Fabryczna,
  • Stare Miasto,
  • Krzyki,
  • Śródmieście,
  • Psie Pole.

Wielu inwestorów decyduje się na poszukiwania mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu Krzyki. Dzielnica ta cieszy się bowiem bardzo dużą popularnością wśród mieszkańców w różnych przedziałach wiekowych. Powstają w niej liczne inwestycje deweloperskie o zróżnicowanym standardzie, dzięki czemu z łatwością można znaleźć lokal o preferowanym metrażu.

Krzyki to bardzo duża dzielnica miasta, która obejmuje jego południową część i która sąsiaduje ze Śródmieściem, Starym Miastem oraz z dzielnicą Fabryczną. Ceny nieruchomości w tej lokalizacji są atrakcyjne – szczególnie w porównaniu z cenami w Śródmieściu lub na Starym Mieście, ale też z wrocławską średnią. O ile średnia cena za metr kwadratowy w całym Wrocławiu wynosi obecnie 11800 złotych, to w dzielnicy Krzyki średnia cena metra kwadratowego to „zaledwie” 10244 złote. Oczywiście w tej lokalizacji można znaleźć tańsze lokale – na przykład za nieco ponad osiem tysięcy złotych.  

Krzyki to dzielnica doskonale skomunikowana wewnętrznie, jak i z centrum Wrocławia. Funkcjonuje tu wiele firm, sklepów, szkół i przedszkoli. Lokalizacja ta jest popularna zarówno wśród rodzin z dziećmi, jak i wśród młodych osób o dobrym zatrudnieniu. Potencjalnie jest więc szansa na zlezienie najemcy, który będzie zainteresowany zamieszkaniem w Krzykach na dłużej.