Dziś w miejskim teatrze odbyła się uroczystość wręczenia listów gratulacyjnych uczniom z głogowskich szkół. Stypendium Prezydenta Miasta za wybitne wyniki w nauce otrzymało w sumie 307 uczniów szkół podstawowych z klas V-VIII, 90 uczniów szkół ponadpodstawowych oraz 36 studentów.

Jesteście solą tej ziemi, jesteście najlepsi z najlepszych i za to należy się Wam nagroda. Pamiętajcie, że wiedzę zdobywacie nie dla pieniędzy, chociaż pieniądze są w życiu ważne, ale dla siebie – po to by było Wam łatwiej zwłaszcza w tym dorosłym życiu. Wiedza którą zdobywacie teraz przysłuży się Wam w przyszłości, aby stać się lepszym i mądrzejszym człowiekiem.

mówił Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa podczas Gali wręczania listów gratulacyjnych.

Aby dostać stypendium nie wystarczy mieć tylko wysoką średnią ocen :

Stypendia przyznawane są za dodatkowe osiągnięcia sportowe, kulturalne, naukowe, wolontariackie. Gratuluję Wam pasji i umiejętności. Jestem z Was dumny, bo bardzo często reprezentujecie nasze miasto na zewnątrz. Jesteście naszymi ambasadorami w województwie, w Polsce a często także na arenach międzynarodowych

wymieniał Rafael Rokaszewicz.

Stypendium wypłacane jest jednorazowo w danym semestrze. Wysokość stypendium waha się od 400 zł do 600 zł dla uczniów szkół podstawowych, od 500 zł do 700 zł dla uczniów szkół ponadpodstawowych oraz od 800 do 1200 zł dla studentów. Kwota przyznanych stypendiów ogółem przyznanych w II półroczu 2022/2023 wynosi 221.900,00 zł.

Podziel się tym wpisem: